Home Staging Today – Ogród

Home Staging domu

Na wrażenie, jakie wywoła w potencjalnych nabywcach nieruchomość, składa się wiele czynników. Większość z nich jest związanych z wyposażeniem wnętrza, układem pomieszczeń czy stanem technicznym. Dotyczy to przede wszystkim mieszkań, jednak w przypadku domów dochodzi jeden istotny czynnik – otoczenie. Gdy jest odpowiednio pielęgnowane, może stanowić dużą zaletę, natomiast zaniedbane może skutecznie zniechęcić gości do przekroczenia progu domu. W ósmym wydaniu Home Staging Today skupimy się zatem na przedstawieniu 6 wskazówek składających się na home staging ogrodu.

 

home staging ogrodu

1. Zielony dywan natury

Zazwyczaj wokół domu znajduje się chociaż fragment trawnika. Zadbaj, by na czas prezentacji nieruchomości trawa była równo przystrzyżona, również w trudniej dostępnych miejscach.

 

2. Nie dla prowizorki

Często wokół domów budowało się małe szopy lub składziki na niepotrzebne rzeczy. Taka konstrukcja nie będzie jednak atrakcyjnym widokiem dla gości. Usuń takie prowizoryczne rozwiązania lub chociaż doprowadź je do zadowalającego stanu.

 

home staging ogrodu

3. Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka

Stan roślinności wokół domu bardzo wiele mówi o jego właścicielach. Powinna być zadbana i starannie przycięta, nawet jeśli w domu od jakiegoś czasu już nikt nie mieszka.

 

4. Blaski i cienie

Zdjęcia nieruchomości powinno się wykonywać w ciągu dnia, z wykorzystaniem światła słonecznego. Zasada ta w szczególności odnosi się do fotografowania otoczenia domu, które najlepiej będzie się prezentowało skąpane w promieniach słońca.

 

home staging ogrodu

5. Perfekcja o każdej porze roku

Choć najczęściej sezon nieruchomościowy rozkwita w pełni latem, to domy sprzedaje się przez cały rok. Jesienią zadbaj zatem o odgrabienie liści, a zimą o usunięcie śniegu z podjazdu.

 

6. Czas wolny w ogrodzie

Nadmiar rzeczy w otoczeniu nieruchomości czyni go zagraconym, ale przy dużej i pustej przestrzeni wokół domu warto urozmaicić jego krajobraz. Wystarczy postawić przed domem rower lub zaaranżować kącik grillowy. Dodatkowo pokaże to potencjalnym nabywcom sposoby spędzania czasu wolnego w najbliższym otoczeniu nieruchomości.

 

Kwestia otoczenia nieruchomości powinna być bardzo istotnym elementem przygotowań właścicieli domów. To ono tworzy pierwsze wrażenie u potencjalnych nabywców, zanim jeszcze zdążą zobaczyć i ocenić wnętrze nieruchomości. Zadbane i uprzątnięte będzie natomiast stanowić znaczną przewagę w stosunku do innych ofert, mogąc nawet przeważyć o decyzji o zakupie. Jeśli chcesz mieć pewność, że otoczenie Twojego domu jest perfekcyjnie przygotowane – zleć nam home staging ogrodu! 🙂

 

Home Staging Today – Gabinet

W dobie rozszerzania się rynku osób pracujących zdalnie, pojawia się zapotrzebowanie na pomieszczenie specjalnie do tego przeznaczone, czyli gabinet. Wydzielenie takiego pokoju pozwala na oddzielenie życia prywatnego od pracy, a także nadanie prestiżu wykonywanej pracy. Pomaga to także utrzymać porządek w dokumentach, dla których przeznaczone są konkretne regały. W siódmym wydaniu Home Staging Today Sceny Domowe dzielą się wskazówkami gwarantującymi skuteczny home staging gabinetu.

 

 

home staging gabinetu

1. Porządek w miejscu pracy

Miejsce pracy powinno być czyste i uporządkowane. Wytrzyj blat biurka, odkurz podłogę i poukładaj równo wszystkie dokumenty.

 

2. Tu się pracuje

Upewnij się, że przeznaczenie pomieszczenia jest jasne. Dodaj pojedyncze elementy biurowe, jak segregator na półce czy pojemnik na długopisy na biurku.

 

home staging gabinetu

3. Prestiżowy charakter

Gabinet kojarzy się ze skupieniem, powagą i prestiżem. Postaraj się podkreślić charakter tego miejsca poprzez eleganckie dodatki, unikaj natomiast zbyt nieformalnych elementów (np. haftowanych serwetek).

 

4. Komfort nocą

Obecnie w domu coraz częściej pracuje się w nocy. Zadbaj zatem, aby miejsce pracy było odpowiednio doświetlone od wewnątrz, szczególną uwagę zwracając na dobór pasującej lampki biurkowej.

 

home staging gabinetu

5. Dobre zarządzanie przestrzenią

Gabinet często nie jest dużym pomieszczeniem, dlatego szczególnie ważne jest odpowiednie zagospodarowanie jego przestrzeni. Unikaj w nim nadmiaru szafek i półek, a zdjęcie wnętrza wykonaj z najbardziej oddalonego punktu w pomieszczeniu.

 

6. Kącik pracowniczy

Jeśli metraż mieszkania jest niewielki lub nie jesteś w stanie przeznaczyć na gabinet całego pomieszczenia, wówczas postaraj się wygospodarować specjalne miejsce do pracy. Może to być fragment pokoju dziennego lub sypialni.

 

Jeśli masz to szczęście posiadać duże mieszkanie, warto wygospodarować w nim pomieszczenie na gabinet. Podniesie to standard całej nieruchomości i będzie niewątpliwym atutem dla osób częściowo pracujących w domu. Jeśli jednak metraż jest bardziej ograniczony, pamiętaj o stworzeniu w jednym z pomieszczeń choć namiastki miejsca do pracy. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak to zogranizować, skontaktuj się z nami – przeanalizujemy, doradzimy i wykonamy profesjonalny home staging gabinetu 🙂

 

Obecnie na rynku nieruchomości dużą grupę nabywców stanowią rodziny z dziećmi. Często rozpoczynając nowy rozdział swojego życia, poszukują takiej nieruchomości, która stanie się ich wymarzonym domem. Dla tej grupy docelowej niezwykle ważnym pomieszczeniem jest pokój dziecięcy, w którym najmłodsi członkowie rodziny będą mieli spędzić najważniejsze w rozwoju lata swojego życia. W szóstym wydaniu Home Staging Today Sceny Domowe przedstawią 6 wskazówek składających się na przepis na skuteczny home staging pokoju dziecięcego.

1. Czystość w każdym calu

Czystość to podstawa w każdym pomieszczeniu, również w pokoju dziecięcym. Pamiętaj o wytarciu kurzy na półkach, odkurzeniu podłogi oraz umyciu okien.

2. Spojrzenie rodzicielskim okiem

Tam, gdzie ma przebywać dziecko, musi być bezpiecznie. Zadbaj, aby w pokoju dziecięcym wszelkie wystające kanty były zabezpieczone. Taki zabieg zrobi dobre wrażenie na odpowiedzialnych rodzicach.

home staging pokoju dziecięcego

3. Nowy rozdział życia

Z pokoju dziecięcego często pochodzi najwięcej wspomnień rodzinnych. Jednak dla potencjalnego nabywcy muszą one odejść w zapomnienie. Odpersonalizuj pomieszczenie, ściągając ze ścian obrazki komunijne czy zamalowując oznaczenie wzrostu dzieci na ościeżnicy.

4. Porządek z nutą dziecięcej fantazji

W każdym pomieszczeniu, w którym przeprowadza się home staging, zasadniczą kwestią jest porządek. Jednak w pokoju dziecięcym można sobie pozwolić na kilka zabawek w różnych miejscach, aby dla potencjalnych nabywców przeznaczenie pomieszczenia było jasne.

5. Radość życia

Pokój dziecięcy to pomieszczenie naturalnie kojarzące się bardzo pozytywnie i radośnie. Warto podkreślić ten fakt żywą kolorystyką i wesołymi dodatkami.

6. Z promieniami słońca

Radosny pokój rozbłyśnie jeszcze bardziej, gdy do jego wnętrza wpuścimy maksymalnie dużo światła słonecznego.
Przy realizacji poszczególnych wskazówek warto pamiętać o tym, by całe pomieszczenie wydawało się ciepłe i przytulne w odbiorze. Naturalnie muszą zostać zachowane względy praktyczne, ale przy pewnej dozie fantazji, która uczyni ten pokój wyjątkowym w oczach całej rodziny. Jeśli macie jeszcze wątpliwości, jak skutecznie przeprowadzić home staging pokoju dziecięcego lub wolicie oddać całość pracy w nasze ręce – zapraszamy do kontaktu z nami 🙂

Home Staging Today – Sypialnia

Home Staging - jak sprzedać mieszkanie

Sypialnia to pomieszczenie, w którym większość z nas spędza aż jedną trzecią swojego życia. To przede wszystkim miejsce relaksu, więc nie może rozpraszać nadmiar rzeczy czy sprzętów. Sypialnia musi być przede wszystkim wygodna, ale też klimatyczna oraz urządzona w przemyślany sposób. W piątym już wydaniu magazynu Home Staging Today Sceny Domowe zaprezentują 6 sposobów na efektywny i efektowny home staging sypialni, który sprawi, że potencjalni nabywcy zechcą spędzić w niej jak najwięcej czasu.

 

 

home staging sypialni

1. Jak z żurnala

Starannie zaściel łóżko, a najlepiej schowaj pościel i zakryj łóżko narzutą. Świetnym uzupełnieniem stylizacji łóżka będą ozdobne poduszki, które dodatkowo odciągną uwagę od innych, mniej atrakcyjnych elementów wyposażenia sypialni.

 

2. Liczy się wnętrze

Koniecznie poukładaj ubrania w szafie – dociekliwy nabywca może chcieć zobaczyć, jak bardzo jest ona pojemna. Bałagan lub nadmiar rzeczy w środku nie wpłynie pozytywnie na jego wrażenia.

 

Home Staging sypialni

3. Strefa relaksu

Wynieś z pomieszczenia sprzęt elektroniczny. Sypialnia powinna kojarzyć się z wypoczynkiem, a nie z pracą.

 

4. Stylowa podłoga

Jeśli podłoga jest elegancka i w bardzo dobrym stanie, wystarczy jej dokładne umycie. Natomiast jeżeli nie jest ona szczególnym atutem pomieszczenia, wówczas warto położyć na niej miękkie i wygodne dywaniki.

 

Home Staging sypialni

5. Blask i świeżość za dnia

Prezentując mieszkanie w ciągu dnia, pamiętaj o odsunięciu zasłon, aby do wnętrza wpadało jak najwięcej światła słonecznego. Nie zapomnij też o tym, aby wszystkie okna były czyste.

 

6. Wieczorny klimat

Jeśli prezentujesz mieszkanie wieczorem, to dla stworzenia odpowiedniego klimatu zapal nocne lampki po obydwu stronach łóżka.

 

Sypialnia ma to do siebie, że może się prezentować równie dobrze w dzień, jak i wieczorem. W ciągu dnia promienie słońca wpadające przez (czyste!) okna nadadzą pomieszczeniu blasku i świeżości. Natomiast zapalone wieczorem lampki lub świece stworzą niezwykły klimat, który zrobi wrażenie na potencjalnych nabywcach. Tak czy inaczej do pełnego efektu niezbędny jest porządek oraz właściwie dobrane dodatki.
Teraz wiecie już, jak przeprowadzić udany home staging sypialni – jeśli jednak chcecie usłyszeć więcej porad lub potrzebujecie pomocy w przygotowaniach, zapraszamy do kontaktu 🙂

 

TOP