W pewnym magicznym domu…

/ / Jak pracujemy, nasze metamorfozy, referencje
Chata Szewca, home staging agroturystyka

CHATA SZEWCA

Miejsce, które ma się stać domkiem agroturystycznym. To była dla nas realizacja nietypowa, ale też niezwykle wciągająca. Nietypowa z różnych względów. Po pierwsze trudno było zdefiniować charakter nieruchomości. Z jednej strony właściciele postanowili wynajmować odnowiony, dawny zakład szewski dziadka, ale z drugiej strony chcieli zachować jego prywatny klimat i od czasu do czasu mieć go tylko i wyłącznie dla siebie. To tutaj home stager zadaje sobie pytanie:

gdzie kończy się home staging, a zaczyna projektowanie i aranżacja wnętrz?

Home Staging nastawia się na odpersonalizowanie wnętrza, nastawia się na “ogólnego” klienta. Projektowanie wnętrz wiąże się z indywidualnym gustem właściciela, który ma w danym miejscu spędzać czas, mieszkać, wypoczywać. Naszym zadaniem było pogodzić te dwie kwestie. A do zaaranżowania miałyśmy pokój połączony z kuchnią, sypialnię, łazienkę i przedsionek. Zobaczcie z jakim efektem

WYZWANIE

W trakcie pracy home stagingA dlaczego realizacja niezwykle wciągająca? Z powodu prawdziwego i osobistego klimatu tego miejsca. Nie była to “jakaś” kolejna nieruchomość, ale 50-letni dom z historią rodzinną w tle, opowiadaną przez panią Aleksandrę – mamę właścicieli. Dom, w którym dziadek wyrabiał buty, a maszynę szewską, legendarnej marki Dürkopp ważącą 20 kg, niósł na plecach przez 8 kilometrów, aby postawić ją w swym warsztacie. Dom, w którym unosił się zapach właśnie wypieczonego w piecu chleba, gdzie wyrób pieczywa jest sztuką i tradycją równocześnie. I jak, zgodnie ze sztuką home staging’u, takie miejsce odpersonalizować? No po prostu się nie da i nie można.

Dodać trzeba, że jeszcze z innych powodów realizacja “Chata Szewca” była wyjątkowa. Otóż odległość 180 km od Krakowa to nie jest nasza wymarzona destynacja na home staging. Pewnie gdyby temat dotyczył kawalerki na sprzedaż pod Rzeszowem – nasz grafik nie uwzględniłby takiej podróży. Ale ponieważ miejsce intrygowało – potraktowałyśmy to jak ciekawe wyzwanie.
Z powodu odległości zdecydowałyśmy się po raz pierwszy na realizację dwudniową, aby zminimalizować ilość wyjazdów do jednego. Oznaczało to tyle, że wszelkie pomysły w kwestii nowej aranżacji, kolorów, dodatków ustalałyśmy na podstawie zdjęć i zadawaniu miliona pytań właścicielom. Po to, by jechać do domku z gotowym projektem i zakupami. Nie lada wyzwanie. Sporo czasu zajęło przeglądanie tam i z powrotem zdjęć, aby dokładnie poznać miejsce, w którym mamy dokonać metamorfozy.Oznaczało to też nocleg w “Chacie Szewca” co tym bardziej pozwoliło “poczuć” to miejsce.

MAGIA MIEJSCA I DUCH PRZESZŁOŚCI?!

Śniadanie w Chacie SzewcaDo „Chaty Szewca” dotarłyśmy późno wieczorem. Czekali już na nas gospodarze tego miejsca. Na powitanie zostałyśmy ugoszczone pysznymi domowymi gołąbkami z sosem grzybowym i szarlotką.

Następnego dnia raczono nas takimi specjałami jak domowa szynka, jajka od szczęśliwych, biegających po podwórku kurek, zupą grzybową z własnych zbiorów z ręcznie wyrabianym makaronem. Do tego na naszych oczach pieczony chleb. I jak tu pracować w takich warunkach?!

Magii dodawał fakt, iż w czasie naszej pracy Paweł – właściciel, uczył się od swojej Mamy fachu wyrabiania i wypiekania chleba. Byłyśmy świadkami jak krok po kroku wygląda ta sztuka. W tle wspomnienia Pani Oli, które wskrzesiłyśmy starymi fotografiami przodków. Nie spodziewała się, że te zdjęcia ujrzą kiedyś światło dzienne i zostaną wyeksponowane w centralnym miejscu chatki, stąd ogromne jej wzruszenie i niedowierzanie.
A swoją drogą do dziś zastanawiamy się dlaczego w nocy, gdy w trakcie przygotowań zdjęć rozmawiałyśmy o postaciach na na nich, niespodziewanie… zaczął bić zegar, który od wielu lat nie wydawał żadnych dźwięków…?

PRACA I WALKA Z CZASEM

Home Staging "od kuchni"Magia miejsca, wyzwanie jakie sobie postawiłyśmy, zapach świeżo upieczonego chleba… A w tym wszystkim my, które musimy działać szybko, by załapać się na jakiekolwiek światło dzienne w ten bardzo ponury i deszczowy dzień. By z ogromu rzeczy i dodatków jakie przywiozłyśmy, dobrać te najlepsze, najbardziej pasujące i podkreślające charakter miejsca. Drugiej szansy przecież nie będzie, bo zaraz trzeba zrobić zdjęcia i wracać do domu.

Nasze dodatki okazały się niczym wobec pomysłu samych właścicieli, aby właśnie w sypialni, w której kiedyś mieścił się zakład szewski, zaaranżować miejsce pracy dziadka. Tak więc przy jednej ze ścian stanęła ogromna maszyna szewska, nad nią zawisły “kopyta” i stare narzędzia szewskie, a pośród nich fotografia 16-letniego dziadka Władysława w mundurze. To jeden z punktów głównych tego domu. Drugie takie miejsce to pokój dzienny ze ścianą obok pieca, na której zawisły wywołane skany zdjęć przodków. Wyszły świetnie, wstawione w stare drewniany ramy robią spore wrażenie i wręcz hipnotyzują każdego, kto się znajdzie w ich pobliżu.

Paulina i Paweł, Dominika i SylwiaŻAL WYJEŻDŻAĆ…

Można by jeszcze długo wspominać. Wiemy, że warto czasem przełamać nawet swoje własne standardy pracy i zrobić coś całkowicie innego. Tutaj realizację uważamy za wyjątkowo udaną na pewno dzięki atmosferze oraz ogromnemu zaangażowaniu Pauliny i Pawła. To oni od dawna remontowali domek, dopieszczając wykonali tam “home staging”, a nie my. To oni włożyli tam sporo serca i to będzie przyciągać turystów, a nie nasze kolorowe poduszki.

Nasza praca została wynagrodzona ich szczerym uśmiechem i referencjami (poniżej), za które bardzo dziękujemy. I gdy tylko przyjdzie wiosna, pojedziemy do Chaty Szewca znów, tym razem nie do pracy…

Chcecie pojechać do tego domku? Poznajcie warunki, na jakich możecie spędzić tam cudowny czas 🙂

 

home staging domu
Paulina i Paweł
Chcieliśmy, by nasz dom na wsi stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla nas i dla naszych gości. Cieszymy się bardzo, że spotkaliśmy na swojej drodze osoby, które doskonale znają się na tym co robią. Aranżacja wnętrza ( łącznie z doborem koloru ścian) dokonana była na podstawie zdjęć, co nie jest rzeczą łatwą. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Domek stał się jeszcze bardziej przytulny, wyeksponowano jego atuty i detale, których wcześniej nie było widać. Mieliśmy okazję uczestniczyć również w tych "zmianach" i był to dla nas dzień niezwykły. Atmosfera, jaką tworzą dziewczyny podczas home- stagingowych rewolucji sprawia, iż chcę się w tym uczestniczyć. Plusem współpracy ze Scenami Domowymi jest również to, iż nie narzucają zmian na siłę, lecz dostosowują się do możliwości klienta, biorąc pod uwagę jego wizje i potrzeby. Naprawdę warto skorzystać z usług Scen Domowych:)
TOP