Klient: Pani Agata

Mieszkanie 37 m2, ul. na Kozłówce, Kraków

Mieszkanie po dziadkach naszej klientki było bardzo mocno zniszczone. Właściwie to poza łazienką z wyposażenia i umeblowania nie zostało… nic. Zarówno my jak i Pani Agata nie miałyśmy sentymentów do pozostawiania starych mebli, lamp i obrazów, bo tylko takie wypełniały to wnętrze. Od samego początku wiadomo było, że w tym miejscu przeprowadzimy totalną metamorfozę. Z pomocą naszej ekipy remontowej zrównamy z ziemią zastany wygląd i stworzymy nowy wizerunek mieszkania od zera. Oczywiście musiałyśmy ciągle mieć na uwadze, że to home staging, a nie urządzanie wnętrz, więc po pierwsze minimalizm, po drugie pilnowanie budżetu i opłacalności niektórych wydatków. Podstawą było wyczyszczenie i pomalowanie bardzo pobrudzonych ścian. Wszędzie. Kiedy widziały ostatni raz remont? Wydawało się, że jakieś sto lat temu.
Następnie w każdym z pomieszczeń skupiłyśmy się na nadaniu im funkcji, bo pozostawione całkowicie puste, byłyby nijakie, nieokreślone i raczej nieciekawe do sfotografowania. Z taką koncepcją w głowie zdecydowanie łatwiej dokonuje się wyborów co do zakupów. Jeśli funkcja pokoju to salon – musi być wypoczynek, jeśli sypialnia – musi być łóżko, jeśli kuchnia – stolik i krzesła. Do tych “głównych” mebli dopasowywałyśmy pozostałe, drobniejsze elementy wyposażenia. Ale bez przepychu. Chodziło o to też, by na zdjęciach nie było samych pustych ścian.
Efekt – powstało zupełnie nowe, odświeżone i nowoczesne miejsce, które z pewnością ma większe szanse na przyciągnięcie uwagi chętnych niż poprzedni stan nieruchomości brudnej, zdewastowanej i odpychającej. Wiemy jedno – lubimy równać z ziemią i tworzyć coś nowego 🙂

Czas realizacji home stagingu tego mieszkania: 2.5 tygodnia, wraz z remontem mieszkania

Koszt zmian całego mieszkania: 6000 zł

Mieszkanie zostało sprzedane w 19 dni!

Salon

Chyba udzieliła nam się wiosna, bo nie dość, że zdecydowałyśmy się na lekko słoneczny kolor ścian, to w nowonabytym wyposażeniu salonu również dominował kolor żółty. Tradycyjnie rozpoczęłyśmy zakupy od doboru firan i ozdobnych zasłon. Nieco pod górkę było z zakupem sofy. Bo miała być niedroga i zgrabna. Ikea albo wycofywała kanapy, które wybierałyśmy, albo właśnie brakowało ich na stanie. A wszystko po to by w końcu trafić na nową w ofercie tego sklepu dwuosobową kanapę, która pasowała tu wręcz idealnie. Dodatki utrzymałyśmy w kolorach szaro-żółtych. Całość aranżacji dopełniło zdjęcie na płótnie dobrane w zaprzyjaźnionej galerii www.luelue.pl. Nikt z oglądających nie ma prawa nawet przypuszczać, że wisiały tu ogromne, ciężkie i ponure obrazy w grubych, brązowych ramach. Że w oknach wisiały koronkowe, “mięsiste” zasłony i stał tapczan. Wiek bloku zdradza typowe dla pewnego okresu budownictwa a także charakterystyczne dla niektórych dzielnic Krakowa - okno pomiędzy pokojem a kuchnią. Bardzo osobliwy patent, przywodzący na myśl bary mleczne z okienkiem do wydawania posiłków. Wyburzanie - niepotrzebny koszt. Całkowite zasłonięcie przyciemniłoby ciemną kuchnie. Jedyne co można było niskim kosztem zdziałać - wymienić starą, ciężką firanę na lekką zazdrostkę. I zaakceptować ten cud myśli achitektonicznej.

home staging Kraków

Detal ma znaczenie

home staging Kraków

KUCHNIA

A czy jej brak nie będzie wywoływał uczucia pustki i w głowie klienta nie pojawi się znak zapytania – czemu tu są same sprzęty AGD? Efekt naszych dywagacji widać na zdjęciach. Kiedy już klarował się obraz odświeżonego, nowoczesnego mieszkania – pozostawienie tak mocno odstającej od reszty pomieszczeń kuchni – byłoby błędem. Wszystkie meble wylądowały w śmietniku. Mimo pustki udało się w całkiem sensowny sposób poustawiać na nowo sprzęt. Ciężko byłoby aranżować pomieszczenie za pomocą zlewu, piecyka, lodówki i pralki. Odwróciłyśmy więc od nich uwagę na drugą stronę. Przy oknie ustawiłyśmy nowy stolik i krzesła aby zasugerować bardzo wygodny kąt jadalniany. Mimo więc licznych perturbacji jak cieknący zlew, nieszczelny piecyk, mini powódź czy odpadająca farba na suficie, wszystko to zostało dokładnie naprawione i doprowadzone do satysfakcjonującego nas efektu. A wręcz kuchnia nawet stała się miłym miejscem do kucharzenia i smakowania posiłków z widokiem na słoneczny salon.

kuchniaKozlowekhomestaging

SYPIALNIA

Z tego pomieszczenia również zniknęło wszystko. Może i nawet dobrze, że nie miałyśmy okazji zobaczyć pełnego wyposażenia tego pomieszczenia w tym bardzo wiekowej meblościanki. Mogłaby ona spowodować, że uciekłybyśmy z niego już podczas konsultacji :) No ale zostałyśmy i wcale nie żałujemy. Bo nawet tu spod bardzo brudnych ścian, przytłaczających obrazów i ciężkich firan zobaczyłyśmy przytulną, intymną, jasną sypialnie. Jak sobie wyobraziłyśmy – tak zrobiłyśmy. Ponieważ mieszkanie jest raczej dla dwojga niż singla, więc łóżko też dla dwojga. Przyznajemy, że tu już w łoże małżeńskie nie inwestowałyśmy. Jest natomiast jego imitacja, aby klientowi ułatwić wyobrażenie sobie w tym pokoju miejsca do wypoczynku.

Prawie wyrzucony na śmietnik stolik, okazał się bardzo ciekawym meblem po jego… generalnym wyczyszczeniu. Nie mówiąc o tym, że spod kurzu wyłonił się jego rzeczywisty, bardzo ładny kolor. Zakupiłyśmy niedrogie, zwiewne firanki, które nadały wnętrzu lekkości. Podczas sesji fotograficznej przez okno wkradało się tu słońce, a lekki wiatr smagał tkaninę, co nadało dodatkowego klimatu, mamy nadzieję, widocznego na zdjęciach.

sypialnia, home staging, Kraków

ŁAZIENKA

Bazując na płytkach w kolorze jasno niebieskim dobrane zostały dwa akcesoria na umywalkę – dozownik i kubek na szczoteczki do zębów, a także ręczniki w tych samych kolorach. Po dodaniu właśnie niebieskiego i zielonego, łazienka przestała być mdła i mleczna, nabrała wyrazu. Z tego pomieszczenia usunęłyśmy także dwie bardzo już zniszczone i szpecące szafki – dolną oraz górną. Odklejające się uchwyty oraz klej który nie nadawał się już do umycia – nie dały tym mebelkom szans na pozostanie tu choćby chwili dłużej. Zamiast górnej szafki zawieszone zostało lustro optycznie powiększające pomieszczenie. Brak dolnej – w niczym nie przeszkadza. Nowy właściciel z pewnością wykorzysta tę przestrzeń wedle swoich upodobań.

PRZEDPOKÓJ

Wejście do mieszkania też należało ciekawie zaaranżować. Przede wszystkim odmalowane zostały brudne ściany, a detalami zaakcentowana rola pomieszczenia.

home staging przedpokoju
TOP