Klient: Pani Monika

Dom 200m2, wioska pod Krakowem

Przepiękna i zadbana roślinność otaczająca dom, wielokolorowe kwiaty w pełni rozkwitu oraz soczyście zielona trawa. Dla kogoś kto przychodzi oglądać dom – to właśnie otoczenie jest czymś, co widzi w pierwszej kolejności. Dlatego to ono musi zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie i zaprosić niejako kupca do obejrzenia środka domu. Zadbałyśmy o to sprzątając drogę prowadzącą do drzwi wejściowych, ustawiając symetrycznie kwiaty na schodach oraz zapalając zewnętrzne źródło światła.

Po drugiej stronie domu jest taras a w niedalekiej odległości – zadaszona altanka.
Warto było skupić się na tych częściach ogrodu, by pokazać jak wiele funkcji może spełniać. Stół na tarasie został zaaranżowany przy pomocy dzbanka z wodą i owocami. Skojarzenia z latem, czasem wolnym – gwarantowane! Z kolei altanka usytuowana nieco z boku daje możliwość odizolowania się od domu, spędzeniu czasu z lekturą lub własnymi myślami 🙂 To też chciałyśmy pokazać ustawiając na stoliku książkę i kubek kawy. Na szare krzesła rzuciłyśmy żółte poduchy, by dodać im wyrazu. To miejsce było nieco zapomniane, więc należało trochę sprzętów i nieciekawych kwiatów usunąć, a wstawić te, które dodały tu życia i koloru.

Dalsza część ogrodu to sporo wolnej przestrzeni otoczonej wyrośniętymi drzewami.
To one sprawiają, że dom wraz z ogrodem stanowi piękną enklawę, naturalnie oddzieloną od “reszty świata”. Plusem wieloletniego domu jest fakt właśnie już wyrośniętych drzew i krzewów. Home Staging tej części domu czy też mówiąc bardziej profesjonalnie – Curb appeal – to w dużej mierze uporządkowanie roślin, usunięcie tych przekwitających, posprzątanie sprzętów typu grill, kosiarka. Dodatkowo też miałyśmy zadanie usunięcia siatki do gry w piłkę, bo przesłaniała ogród. Do aranżacji użyłyśmy leżaka i innych gadżetów należących do właścicieli. Zresztą przy tak ukwieconym i przemyślanym ogrodzie – gadżety są zbędne, ogród jest cudny sam w sobie. I miałyśmy nosa co do pogody – odwołałyśmy zaplanowaną wcześniej sesję ze względu na ulewne deszcze. Warto było poczekać kilka dni na słońce. Inaczej nie byłoby możliwe pokazanie jednego z największych atutów tej nieruchomości czyli okalającej go działki.

Czas realizacji home stagingu tego domu: 1 dzień

Koszt zmian całego domu: 1800 zł

Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
TOP