Kuchnia, ul. Szafera

Klient: Pan Tomasz oraz QRS Nieruchomości

Mieszkanie 36m2, ul. Szafera, Kraków

Kuchnia przeszła największą zmianę. W trakcie pierwszej wizyty w tym mieszkaniu zastałyśmy w kuchni widok opłakany. Stare szafy, brudne i czasami dziwne rzeczy. Zniszczone płytki i podłogę przykrytą gumolitem, który po jego ściągnięciu pokazał jeszcze gorsze oblicze. Do tego brzydka i ciemna lamperia… Gdyby mieszkanie było na sprzedaż, zdecydowałybyśmy się na pozbycie całości wyposażenia kuchni i odświeżenie ścian, być może również z podłogą ale bez inwestycji w meble czy wyposażenie. Właściciel mieszkania zdecydował jednak, że będzie ono przeznaczone na wynajem, więc kuchnia musiała być przygotowana pod nowych lokatorów.

Nasza ekipa remontowa najpierw wszystkiego się pozbyła. Zdrapywała stare ściany, likwidowała lamperię i jak się okazało w trakcie mnóstwo pęknięć i nierówności na ścianach, a do tego podłoga i cegłówki pod gumolitem. Generalnie nie chcielibyście tego widzieć, ale dla dokumentacji wrzucimy poniżej kilka zdjęć.
Wymianie uległa też cała instalacja elektryczna, gdyż stara nie pozwoliłaby podłączyć płyty indukcyjnej. A nową instalację trzeba było ciągnąć od skrzynki, przez cały korytarz, kując tym samym ściany…

Ściany wyrównane, pomalowane. Na podłodze ciemne grafitowe płytki, a na ścianach białe. Meble zostały wykonane na zamówienie, a do tego zakupiony sprzęt AGD. Mała wbudowana lodówka pozwoliła na likwidację tej wielkiej, wcześniej stojącej w korytarzu.

Po zamontowaniu mebli, soczystymi zielonymi owocami i warzywami, zrobiłyśmy „wisienkę na torcie” i efekt jest oszałamiający 🙂

Czas realizacji home stagingu tego mieszkania: 30 dni, wraz z remontem mieszkania

Koszt zmian całego mieszkania: 13.000 zł
W tym remont kuchni wraz z meblami ok. 7.000

Mieszkanie zostało wynajęte w 4 dni!

Inwestycja 13.000, przy odstępnym za wynajem 1500 zł, zwróci się w 9 miesięcy. Warto było? 🙂

TOP