Na początku było…

/ / Inne

Home Stagingu, czyli Scen Domowych początki.

Pomysł Scen Domowych zrodził się z potrzeby. Potrzeby szybkiej sprzedaży mieszkania naszej koleżanki. Aby dobrze sprzedać nie tylko mieszkanie, trzeba dobrze się zaprezentować, więc chcemy zrobić ładne zdjęcia np. do ogłoszeń internetowych. Aby zrobić ładne zdjęcia, mieszkanie należy odświeżyć, przygotować i ogólnie rzecz ujmując „ogarnąć”.  Właściciele tego sprzedawanego mieszkania mocno zaangażowali się, aby mieszkanie należycie się prezentowało – odświeżyli ściany, zmienili trochę ustawienia mebli, usunęli niepotrzebne. Dodatkowo drobna zmiana kolorów – poszewki na poduszki, nowa narzuta na szarą kanapę. Wyprali dywany, a w umówionym dniu pojechali po świeże kwiaty. Nadszedł dzień sesji, ostatnie poprawki, aranżacje światła i rozpoczynamy sesję zdjęciową.

Na deser robimy wirtualny spacer po mieszkanku tak, aby każdy kto zobaczy ogłoszenie, mógł bez wychodzenia z domu zwiedzić niemalże wszystkie kąty nieruchomości.
Wirtualny spacer wzbogacamy o ofertę, lokalizację na mapie Googla i rzut mieszkania. Powstaje interaktywna oferta – gotowa do umieszczenia na portalach z ogłoszeniami dot. sprzedawanych nieruchomości.
Home staging czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedażyNa klienta nie trzeba było długo czekać. Po kilku wizytach potencjalnych nabywców, pojawia się pani, która kupuje mieszkanie.

W 28 dni od wystawienia ogłoszenia mieszkanie zostało sprzedane!

To bardzo dobry czas, zwłaszcza, że realia krakowskie mówią o średnio 6 miesiącach oczekiwania na sprzedaż mieszkania. Niesamowity sukces!

Okazało się wtedy, że to co zostało zrealizowane ma swoją konkretną nazwę – Home Staging i istnieje zawód o nazwie Home Stager. Usługa prężnie rozwija się na rynkach zachodnich, głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Anglii. Dlaczego zatem nie przenieść więc tego tematu na rynek polski?

Krótko po sprzedaży mieszkania, zainteresowałam tematem Sylwię. Postanowiłyśmy połączyć wiedzę marketingową, fotograficzne doświadczenie oraz wrodzone talenty i zacząć robić to w pełni profesjonalnie. Dwa miesiące przeznaczyłyśmy na doszkalanie się, kursy i warsztaty z dziedziny fotografii nieruchomości i home stagingu, tak aby właśnie teraz – wystartować z pełną ofertą Home Stagingu w Krakowie.

Potrzymacie kciuki? 🙂 Dominika i Sylwia

TOP