Śniadanie biznesowe portalu Gratka.pl w Krakowie

/ / Sceny w mediach

Specjaliści ds. nieruchomości na śniadaniu biznesowym portalu Gratka.pl w Krakowie

Dnia 18 lutego 2016 roku (czwartek) w Krakowie z inicjatywy portalu Gratka.pl w jednym miejscu zgromadziło się około 130 pośredników w obrocie nieruchomościami oraz innych osób związanych z rynkiem nieruchomości. Śniadanie biznesowe uświetniły wystąpienia specjalistów na temat bieżącej sytuacji na rynku krakowskim, rekrutacji nowych pracowników do biura nieruchomości, wykorzystania narzędzi mobilnych w pracy pośrednika oraz home stagingu.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją przedstawicieli Gratki – Krzysztofa Kowalkowskiego oraz Mikołaja Gawełdy – na temat tendencji na krakowskim rynku nieruchomości. Zaprezentowali oni statystyki obrazujące typ najbardziej poszukiwanych przez nabywców i najemców nieruchomości z uwzględnieniem ich rodzaju, ceny oraz umiejscowienia na mapie przestrzennej Krakowa. Zwrócili także uwagę, jak istotny w pracy pośrednika jest jego wizerunek oraz stosowany przez niego Content Marketing.

Kolejną prelegentką była Agnieszka Grotkowska z warszawskiego oddziału Freedom Nieruchomości, która podzieliła się swoimi doświadczeniami z pozyskiwania do biura nowych agentów nieruchomości. Przedstawiła ona cechy idealnego kandydata oraz wyjaśniła istotę wykształcenia i doświadczenia w tej pracy. Podkreśliła przy tym, że im więcej zainwestuje się w rekrutację, tym mniej później będzie firmę kosztował nowy pracownik. Błąd podczas rekrutacji może bowiem przynieść straty nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Następnie swoje sposoby na wykorzystanie aplikacji mobilnych w pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami zaprezentowała Katarzyna Czerwiak z krakowskiego biura Grupa.Pro. Kolejno przedstawiła ona narzędzia do kontaktu z klientami, lokalizacji, przechowywania dokumentacji, tworzenia grafiku, prezentowania nieruchomości w zasięgu 360 stopni oraz zabezpieczenia swoich danych oraz samego siebie przed potencjalnymi zagrożeniami. Zwróciła uwagę na to, że biegłość pośrednika w tego typu narzędziach zadziała jak efekt aureoli – ukaże klientom pełen profesjonalizm w każdej dziedzinie działania.

Na sam koniec nadszedł czas na dynamiczne wystąpienie Scen Domowych – Dominiki Dąbrowskiej i Sylwii Zgórkiewicz. Opowiedziałyśmy o home stagingu, czyli przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. W swojej prezentacji pokazałyśmy kilka sprytnych zabiegów, których zastosowanie uczyni mieszkanie bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych klientów i przyspieszy jego sprzedaż. Podkreśliłyśmy również rolę odpowiednio wykonanych fotografii, które w pierwszej kolejności przyciągają uwagę osób przeglądających oferty nieruchomości.

Śniadanie biznesowe zorganizowane przez Gratkę udowodniło, że duże grono zgromadzonych specjalistów, szeroki zakres przekazanej wiedzy na temat nieruchomości, a przy tym swobodna i miła atmosfera to świetna recepta na wzmacnianie współpracy wśród osób w branży.

TOP