Metoda 4 P. Po trzecie przemalować

/ / Jak pracujemy
pedzle i malowanie

Powtórzmy raz jeszcze, że w Home Staging’u liczy się pierwsze wrażenie.

Należy wszelkimi możliwymi metodami sprawić, aby było ono jak najlepsze. Jedną z pierwszych rzeczy, która, być może nawet podświadomie, oddziałuje na klienta po wejściu do oglądanego mieszkania są ściany.

Ich kolor, jakość, stan /tudzież stan zabrudzenia/ determinują od progu to, czy pomieszczenie odbierzemy jako schludne, jasne, ponure czy brudne. Nie bez przyczyny w pracy home stager’ów ocena koloru ścian stanowi niekiedy podstawę do dalszego działania.

Przyjęło się, że rok to okres kiedy możemy mówić o „świeżych” ścianach. Po tym okresie należy zastanowić się nad ewentualnym przemalowaniem. Wszystko oczywiście zależy od tego w jakiej kondycji jest ich powierzchnia. Elementy mające wpływ na tę kondycję to dzieci, zwierzęta, osoby palące. Inne to lokatorzy„intensywnie eksploatujący” nieruchomość tacy jak: studenci, czy też osoby gustujące w robieniu z mieszkania muzeum /ogrom półeczek, obrazów i innych „zawieszek” = dziury w ścianach /. W tym ostatnim przypadku położenie nowej farby okaże się niezbędne, gdyż w mieszkaniu na sprzedaż musimy ograniczyć do minimum ilość obrazów i fotografii wiszących na ścianach. Po ich zdjęciu – dziury będą wyglądać po prostu fatalnie. W naszej ocenie nieruchomości zwrócimy uwagę na takie newralgiczne punkty jak przedpokój /odbite podeszwy/, miejsca wokół włączników światła /odbite palce/, okolice zlewu w kuchni.

Ściany określają również kolor wnętrza lub przyjemniej tonację w jakiej jest utrzymane. Z całym szacunkiem dla właścicieli mieszkań, którzy swą miłość do koloru np. czerwonego demonstrują również w kolorze ścian – to się nie sprzeda. To samo tyczy się bardzo dziwnych koncepcji malowania sufitu na intensywny kolor /patrz zdjęcie obok/. To również z nami nie przejdzie. Tak więc niespójność kolorystyczna lub też zbyt intensywne barwy ścian – to druga po zabrudzeniach sytuacja kiedy nasz klient musi zdecydować się na delikatny lifting. Przy pomocy naszych fachowców malowanie okaże się szybkie, przyjemne i jak najmniej inwazyjne dla mieszkańców.

Kolory w mieszkaniu

Przy doborze kolorów stosujemy raczej kolory jasne i zimne – to one dają efekt czystości” oraz dobrze wpływają na zwiększenie optyczne powierzchni mieszkania czy domu. Kierujemy się też zasadą 60/30/10 gdzie każda z tych cyfr oznacza procent wykorzystanego koloru w pomieszczeniu. 60% to ściany, 30% to meble /tak często zapominamy, że kolor jest też w meblach i podłodze!/, 10% to dodatki. To oczywiście bardzo umowne liczby ale przydają się w ustalaniu kolorów w pomieszczeniach gdzie panuje pod tym względem kompletny chaos. Jak zatem liczyć na szybką sprzedaż mieszkania?

A więc ściany jako wizytówka naszego mieszkania powinny być odnowione, odmalowane i jasne. Piękne wyposażenie i porządek nie uratują mieszkania z kilkuletnią farbą lub odpadającą tapetą. Do pędzli!

TOP