Wiosenny Home Staging domu

/ / porady
Wiosenny home staging

4 kroki dobrego przygotowania nieruchomości

Wiosna to czas kiedy nasze oczy cieszy każdy zielony listek i pojawiające się pachnące kwiaty.  Wszystko w koło budzi się do życia. Zachwycamy się kwitnącą forsycją czy piękną magnolią. Już w marcu szukamy przebiśniegów a kwitnące w górach krokusy przyciągają rzesze turystów do ich podziwiania!

Wiosna to też czas, kiedy coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż własnego domu. Mamy zatem dla Was listę niezbędnych porządków wiosennych, które z pewnością przyciągną oko kupujących.

Wiosenny home staging domu

 1. Robimy porządek w ogrodzie 

Zgrab stare liście i patyki. Przytnij krzewy i drzewka. Zrób miejsce na wiosenne pąki i świeżą trawę. Zasadź nowe krzewy lub zadbaj o stare. Zrób miejsce na kwitnące krokusy, tulipany czy bratki. Możesz je też zasadzić w doniczkach i w razie kwietniowych przymrozków wstawić na noc do garażu. Przygotuj też kwiaty balkonowe – pięknie będą ozdabiały Twój domu już za kilka tygodni.

Pamiętaj też o schowaniu nart, sanek czy innych zimowych sprzętów. Nie zapomnij o uporządkowaniu schowku na narzędzia – niech grabie, kosiarka czy wąż do podlewania nie pałętają się po ogrodzie. Sprawdź też czy oświetlenie działa i żadna lampka nie jest przepalona.

Ogródek ma decydującą rolę przy zakupie domu. Właśnie tu będziemy pić poranną kawę czy grillować latem z przyjaciółmi. Warto zadbać o jego wygląd właśnie teraz na wiosnę. Kwitnący ogród z pewnością zachwyci potencjalnych kupców.

2. Schowaj zimę do szafy 

Wiosna to doskonała okazja do spakowania puchowych kurtek, wełnianych czapek i długich szalików. Spakuj je do kartonowych pudełek i schowaj na kolejny sezon. Dzięki temu w samym przedpokoju zrobi się zdecydowanie jaśniej i bardziej przestrzennie.

Jeśli w domu gdzieś ukryły się kaski czy buty narciarskie i snowboardowe, a zakończyłeś już sezon – schowaj je na następny.

W domu schowaj świąteczne czy sezonowe dodatki – od jesiennych dyń i wrzosów, przez bożonarodzeniowe lampki czy kartki z życzeniami, po wielkanocne króliczki i kurczaczki. Schowaj ciężkie, grube koce i wełniane pledy. Może warto kupić nową narzutę lub jasne wiosenne poduszki?

 

Wiosenny home staging domuWiosenny home staging domu

 

 

 3. Zaplanuj generalne sprzątanie

Wiosenny home staging domuOd czystych i lśniących okien, przez ukryte w rogach zimowe pajęczyny po generalne porządki na balkonach czy tarasach. Wytrzepane dywany, wyprane firany i zasłony, umyte okna i parapety. Nic tak pięknie nie pachnie jak lśniąco czyste mieszkanie.

Pewnie myślami chciał(a)byś już być w nowym domu, więc teoretycznie „nie opłaca się sprzątać”. Ale pamiętaj, że Twój „stary dom” dla kogoś ma być właśnie tym nowym – niech się zachwyci od progu!

4. Przynieś wiosnę do domu

Postaw na świeże kwiaty i rośliny doniczkowe. Na stole bukiet tulipanów, a w doniczkach zioła, domowa rzeżucha lub szczypiorek. W kuchni na tacy świeże owoce czy warzywa, za którymi tak tęsknimy zimą.

Świeże kwiaty na stole, szczególnie w trakcie wizyty potencjalnych kupujących zawsze zrobią dobre wrażenie!

IMG_9356

A teraz trzymamy kciuki za szybką sprzedaż Twojego domu! 🙂

 

Poznaj kolejne nasze porady

Home Staging domuRead more +18 lipca 2016 By Dominika Dąbrowska in porady

Home Staging Today – Ogród

Read more +11 lipca 2016 By Dominika Dąbrowska in porady

Home Staging Today – Gabinet

Read more +04 lipca 2016 By Dominika Dąbrowska in porady

Home Staging Today – Pokój dziecięcy

TOP