Metamorfoza 150m2 mieszkania

/ / nasze metamorfozy
Konsultacje home stagingowe

Sprzedaż mieszkania to czasem trudna decyzja. Sprzedaż domu zapewne jeszcze trudniejsza, zwłaszcza, gdy spędziło się w nim kilka/kilkanaście ostatnich lat czyli nie taki krótki kawałek życia.

Pani Małgorzata podjęła tę decyzję po dłuższym czasie mieszkania już w innym domu. Być może to był ten czas, kiedy ludzie potrzebują oswoić się z myślą o rozstaniu z dotychczasowym miejscem; nie tyle fizycznie co psychicznie.

Zlecenie przez Panią Małgorzatę przygotowania jej domu/mieszkania do sprzedaży było dla nas sporym i równocześnie bardzo pasjonującym wyzwaniem. Po pierwsze z powodu swojej powierzchni /150m2/, po drugie z powodu koordynowania wielu różnorakich prac jakie były w nim do przeprowadzenia. A ponieważ wyzwania tym bardziej nas nakręcają – ochoczo wzięłyśmy się do pracy!

Czemu piszemy mieszkanie/dom? Otóż to 150m2 mieszkanie znajduje się w domu dwurodzinnym. Na parterze mieszka jedna rodzina. A piętro i antresola wraz z poddaszem to właśnie mieszkanie naszej klientki. Zatem mieszkanie z prywatnym ogrodem, garażem i wszelkimi urokami domu.

mieszkanie przed home stagingiemTo co zastałyśmy na miejscu to dom wciąż jeszcze pełen życia tzn. pełen osobistych rzeczy, które obecne były w każdym jego zakamarku.

Najwięcej pracy pod tym względem stanowił pokój „dziecka”, które obecnie jest już świeżo-upieczoną absolwentką. Pozostawiony tu został ogrom bibelotów, dziewczęcej biżuterii, pamiątek, obrazków, zdjęć oraz …. pluszaków 🙂

Podobne wyzwanie czekało na nas w kuchni z żółtą tapetą, jak i w sypialni z niebieską ścianą. A na deser pokój – graciarnia – gabinet, wobec którego nie mogłyśmy przejść obojętnie.

Czas intensywnych prac remontowo-porządkowych to ok. 3 tygodnie.
Jednak należy wziąć pod uwagę to, że deszczowa pogoda nie sprzyjała schnięciu ścian podczas malowania w związku z tym nastąpiło małe opóźnienie. Koszt zmian wyglądał następująco: zakupy to kwota ok. 2500zł, a usługi remontowo-porządkowych wraz z materiałami to ok 2800zł.

Harmonogram metamorfozy wyglądał następująco:

  • ekipa remontowa miała do wykonania przemalowanie sufitów w łazienkach, zdarcie tapet w dwóch pomieszczeniach, położenie tam gładzi i przemalowanie, naprawę ubytków w ścianach
  • panowie „złote rączki” mieli sporo pracy przy naprawie „drobnych” prac konserwatorskich takich jak – szlifowanie i malowanie progu, naprawa stopni w schodach wewnętrznych, wymiana żarówek, kontaktów, montaż kilku lamp, zawieszenie obrazków. Do tego wykorzystałyśmy ich jako tragarzy do wyniesienie ogromnej ilości zbędnych rzeczy /mówiąc w żargonie Home Staginowym – „odgracenie mieszkania”, do pakowania śmieci, pakowania zakupów, przesuwania mebli
  • po brudnych pracach przyszła kolej na ekipę sprzątającą, która musiała ogarnąć niebywały bałagan + biały pył unoszący się w całym domu – jak to po remoncie (do tego Państwo prali i wieszali firany, czyścili dywaniki, myli okna, dwa balkony, wywieźli śmieci). Czas operacyjny dwóch osób bez przerwy na posiłki to ok.10 h
  • w międzyczasie dokonywałyśmy zakupów wszelakich począwszy od dozownika na mydło, przez lampy, skończywszy na zasłonach i świeżych kwiatach
  • na deser tradycyjnie aranżacja każdego z pomieszczeń i sesja zdjęciowa

home staging w sypialni

Rezultat był taki, jakiego każdy home stager by sobie życzył – klientka wypowiedziała magiczne słowo „wow”.
Zmiany bardzo przypadły naszej klientce do gustu. To spore szczęście móc współpracować z kimś o podobnym zmyśle estetycznym. W przypadku współpracy z Panią Małgorzatą była to jedna z zalet, którą możemy wpisać na listę rzeczy sprawiających, że metamorfoza przebiega szybko, łatwo i przyjemnie.

Chcecie poznać pozostałe, które naszym zdaniem są istotne?
  • pełne zaufanie i otwartość ze strony klienta oraz jego nieprzywiązanie do rzeczy • klient, który nie mieszka w danej nieruchomości lub bez problemu może nieruchomość czasowo opuścić
  • istniejąca piwnica 🙂 /tudzież inna „graciarnia”/
  • spora ilość elementów wyposażenia wnętrza w danym domu, które można wykorzystać w aranżacji do sesji fotograficznej

No to pora aby pochwalić się efektem „po” – zajrzyjcie do naszej galerii.

home staging Kraków

Mówiąc całkowicie obiektywnie, polecamy tę nieruchomość każdemu, kto szuka przestronnego, komfortowego domu bardzo blisko centrum a równocześnie w otoczeniu absolutnej ciszy i zieleni.
Po zmianach Scen Domowych do zalet dorzucić trzeba fakt, że dom jest odmalowany, odświeżony i… gotowy do zamieszkania od zaraz!
Zerknijcie na ogłoszenie.

TOP