„A ja myślałem, że Wy tylko dobre zdjęcia robicie…”

/ / nasze metamorfozy, porady

O mało nie spadłam z krzesła, gdy usłyszałam ostatnio od kolegi taki tekst.

Jak to tylko zdjęcia?

A remont, malowanie, sprzątanie, zmiana aranżacji, dodatki…?  To „niewinne” tytułowe zdanie zainspirowało mnie do umieszczenia tego wpisu. Czas na uchylenie rąbka tego,  na czym dokładnie polega przygotowanie mieszkania do sprzedaży, czyli nasza praca home stager’ek i fotografów wnętrz w jednym.

Na początek opowiemy Wam o realizacji wykonanej dla jednego z krakowskich biur nieruchomości. Biuro to ku naszej ogromnej radości prezentuje nowoczesny i otwarty na zmiany styl sprzedaży nieruchomości, totalnie przeciwny do tego opisywanego ostatnio.

Status quo

Mieszkanie dwupokojowe na ostatnim piętrze w bloku na Borku Fałęckim wystawione jest do sprzedaży od kilku miesięcy. Fajne i jasne, z okien którego prezentuje się piękna panorama Beskidów i Tatr. Mimo tego, zdjęcia i ówczesna aranżacja nie zachęcały do obejrzenia mieszkania „na żywo”, a tym bardziej zakupu.

Nasze zadanie miało polegać „tylko” na zrobieniu fajnych zdjęć. Ale pewne rzeczy nas drastycznie raziły i po prostu się nie dało 🙂 Niestety na przygotowanie mieszkania do sprzedaży, drobne zmiany oraz zdjęcia tej nieruchomości miałyśmy tylko 2h i musiałyśmy posiłkować się tylko tym, co znajdowało się już w mieszkaniu.

Kuchnia i jadalnia

Czas na nasze działanie. Po przyjeździe do mieszkania, ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, zostały wymienione ławki i stary stół z jadalni. Szkoda, więc że w ofercie nie było zatem aktualnych zdjęć 🙁  Sprzątamy ze stołu, nakrywamy czerwoną serwetą. Do tego dzbanek z herbatą, filiżanki, od razu przyjemniej.

Aranżacje i metamorfozy mieszkań do sprzedania

Mieszkanie przed sprzedażą było odmalowane, więc tym razem odbędzie się bez tego najbardziej kosztownego i czasochłonnego etapu. Metamorfozę mieszkania zaczynamy od kuchni: usuwamy wszystkie garnki, ścierki, naczynia w zlewie, płyn do mycia naczyń, czy magnesy z lodówki. Zabieramy stojącą w rogu kserokopiarkę, a z półek znikają wszystkie niepotrzebne przedmioty.

Home Staging - metamorfoza nieruchomości do sprzedaży

Duży pokój

Układanie poduszek, ściągnięcie obrazków – czy chcielibyście, by Wasze rodzinne zdjęcia krążyły w Internecie? Znów sprzątanie i usuwanie mnóstwa różnych detali znajdujących się na półkach, szafkach, rogach pokoju. Półki nad łóżkiem też zabierają za dużo przestrzeni. Usuwamy nieco zwiędnięte tulipany, stawiamy gitarę i robimy zdjęcie.

Metamorfoza mieszkania do sprzedaży

Ooo sypialnia?

Jakże jesteśmy zaskoczone, gdy zauważamy jeszcze sypialnię! W błąd wprowadził nas brak jej zdjęcia w ogłoszeniu. Cóż, nie doczytałyśmy opisu ale czy to na pewno nasza wina? Z drugiej strony trochę nas nie dziwi ten fakt – sypialnia niestety najczęściej stanowi najmniej reprezentacyjną część naszego mieszkania – niepościelone łóżko, suszarka z praniem i mnóstwo osobistych rzeczy. Nie możemy jednak zapominać, że jeśli zależy nam na sprzedaży mieszkania to musimy włożyć minimum wysiłku w niego. A potencjalny kupiec będzie chciał zajrzeć wszędzie, czy będziemy tam mieć porządek czy nie…

Układamy pościel – gdybyśmy miały trochę więcej czasu do dyspozycji, zdecydowanie można by ją zmienić – dobrać ciekawą narzutę, poduszki. Doświetlamy pomieszczenie, stawiamy kwiatek w oknie – od razu lepiej!

 

To zlecenie jest idealnym dowodem na to, że naprawdę nie trzeba dużo, by przygotować mieszkanie do sprzedaży i zachęcić do jego kupna. Tutaj dodatkowym utrudnieniem było to, że oględziny mieszkania, jego aranżacja i zdjęcia miały miejsce jednocześnie. Zdecydowanie preferujemy kilka spotkań – gdzie mamy czas na dobranie i zakup tego czego brakuje, oraz ewentualne drobne remonty.

Sceny Domowe i Nowak Estate

Cieszymy się ogromnie, że od tego małego zlecenia zaczęła się nasza współpraca z Biurem Nieruchomości Nowak EstateZainteresowanych ofertą tego mieszkania odsyłamy do biura.

A co przed nami? Duża realizacja w Katowicach – nie obędzie się bez malowania, drobnego remontu i zakupu zasłon, narzut oraz brakującej kanapy… ale o tym następnym razem 🙂

TOP