Jak sprzedać mieszkanie w 19 dni?

/ / eksperci, Jak pracujemy
szybka sprzedaż mieszkania

Już po raz kolejny przekonałyśmy się, że współpraca home stagerów z pośrednikami nieruchomości jest idealnym rozwiązaniem. Dwie, w sumie podobne realizacje, obie zwieńczone ogromnym sukcesem. I to pierwszą z nich chcemy się dzisiaj z Wami podzielić.

Kraków, mieszkanie przy ul. Na Kozłówce
Pani Agata odziedziczyła po swoich dziadkach 2-pokojowe mieszkanie. Lokalizacja niezbyt ciekawa, a stan mieszkania nie wróżył szybkiej sprzedaży ani wynajmu. Zobaczcie, to co zastałyśmy na miejscu.

mieszkanie na sprzedaż krakówWiedziałyśmy, że pierwsze co trzeba zrobić, to pozbyć się wszystkich starych mebli, drobiazgów, obrazów i innych „śmieci”.

Następnie wkroczyła nasza ekipa remontowa, która dokładnie wyczyściła wszystkie ściany, zagipsowała pęknięcia i nierówności, odmalowała całość na wybrany przez nas kolor.

mieszkanie na sprzedaż krakówPrzyszedł czas na naszą pracę, pomysł na aranżację i zakupy. Wizja wystroju mieszkania też musiała się w trakcie zmienić, gdy w IKEA okazało się, że wycofana została granatowa kanapa, która była w naszych planach. I tak, z pomarańczowo-granatowej wizji zrobiła się jeszcze lepsza żółto-szara. Do tego dobrane kolorystycznie dodatki, aranżacja sypialni i sesja zdjęciowa, z pięknym Słońcem za oknem. Zastanawiałyśmy się nad meblami do kuchni, ale zdecydowałyśmy się zostawić jedynie sprzęt AGD, z myślą, że nowy właściciel wyposaży sobie kuchnię według swojego gustu.

Efekt naszej pracy:

home staging Kraków

 

Pełny opis tego co zostało zrobione przeczytacie w portfolio

sypialnia, home staging, KrakówIle to wszystko kosztowało?

  • Materiały budowlane: 1900 zł
  • Koszt pracy remontowych: 1600 zł
  • Zakupy wyposażanie wnętrz, mebli i dodatków: 2500 zł

Suma: 6000 zł

Teraz przyszedł czas na proces sprzedaży.

Poleciłyśmy Pani Agacie współpracującą z nami pośrednik nieruchomości – Katarzynę Czerwiak. Klientce zależało na profesjonalnej i kompleksowej usłudze. A my przekonane o skuteczności współpracy z doświadczonym pośrednikiem nieruchomości.

Mieszkanie o dość popularnym rozkładzie na rynku, dzięki działaniom Scen Domowych miało w klarowny sposób pokazany swój potencjał. Ekipa malarska przywróciła mieszkaniu światło i świeżość, Sylwia ogarnęła przestrzeń, Dominika zrobiła przyciągającą oko sesję zdjęciową. Kolejnym krokiem stało się zaplanowanie procesu oferowania nieruchomości. Dzięki powierzeniu wyłącznie mnie działań zmierzających do znalezienia nabywcy na mieszkanie mogłam wraz Właścicielką dokładnie ustalić nasze działania. Miałam pełny wgląd w zainteresowanie, które mieszkanie wzbudziło na rynku. Widziałam wielokrotnie większą oglądalność oferty w porównaniu z innymi mieszkaniami o takim samym poziomie reklamy.(…) W sumie, mimo długiego weekendu majowego, tylko 19 dni było potrzebne do uzgodnienia warunków transakcji i przygotowania umowy końcowej! 

Katarzyna Czerwiak - Jamar Nieruchomości

Relację i spostrzeżenia Katarzyny Czerwiak znajdziecie też na jej blogu.

Ciekawe jest to, że w trakcie nasze pracy, a potem Katarzyny Czerwiak, nasza klientka była na wakacjach i nie zawracałyśmy jej głowy tym co się dzieje, biorąc całą pracę na nasze barki a klientce zaprezentować jej efekt.

Co zatem sądzi o naszej pracy sama klientka?

„Potrzebowałam w miarę szybko sprzedać mieszkanie, więc zdecydowałam się na Home Staging w wykonaniu Dominiki i Sylwii. Stosunkowo niewielkim kosztem udało się uzyskać fantastyczny efekt. Mieszkanie zostało odświeżone, zaaranżowane i pięknie sfotografowane. Zdecydowałam się na współpracę z pośrednikiem i umowę na wyłączność – dzięki temu wiedziałam, że ogłoszenie pojawi się w serwisach jednokrotnie, nie będzie szumu informacyjnego, a pani Kasia naprawdę zaangażuje się w promocję i sprzedaż. To był strzał w dziesiątkę – mieszkanie sprzedało się w błyskawicznym tempie, cena była dla mnie satysfakcjonująca, a sam proces sprzedaży nie wymagał ode mnie w zasadzie żadnego wysiłku. To rozwiązanie, z którego na pewno jeszcze skorzystam.”

Agata Lange
Podsumowanie?
  • Czas realizacji: 2.5 tygodnia, wraz z remontem
  • Koszt zmian całego mieszkania: 6000 zł
  • Średnia cena sprzedaży podobnego mieszkania w tej lokalizacji 170.000-175.000 zł
  • Cena sprzedaży tego mieszkania 190.000 zł
  • Czas sprzedaży 19 dni

I „wisienka na torcie” – nowy właściciel wynajął mieszkanie w 14 dni, za 850 zł + czynsz + media

W tym zleceniu zyskały wszystkie strony:
– My, Sceny Domowe miałyśmy przyjemność przygotować fajne mieszkanie, operując w góry założonym budżecie.
Pośrednik nieruchomości dostał produkt – mieszkanie, którego nie wstydził się pokazywać dobrze przygotowanego mieszkania, które cieszyło się dużą popularnością, a w rezultacie zostało sprzedane w dobrej cenie!
Klientka, której inwestycja zwróciła się w 19 dni a otrzymane pieniądze (zakup za gotówkę), mogła szybko zainwestować
Klient, który kupił mieszkanie. Bez wydawania dodatkowych kosztów, szukania ekipy remontowej, mógł od razu wystawić mieszkanie do wynajęcia
Najemcy, którzy wprowadzili się do odświeżonego i fajnie zaaranżowanego mieszkania

Pełen sukces!
A już w za kilka dni kolejny artykuł i realizacja, która została wynajęta w 4 dni, a klient wybiera spośród grona chętnych najemców 🙂

Mieszkanie, ul. Na Kozłówce

Mieszkanie po dziadkach naszej klientki było bardzo mocno zniszczone. Właściwie…

TOP