Metamorfoza kawalerki na Kurdwanowie!

/ / nasze metamorfozy

Była sobie kawalerka…

Taka co z remontem miała styczność ok 8 lat temu. Zaniedbana i smutna. Z wyraźnymi śladami kolejnych najemców, którzy tam urzędowali. Kawalerka w kolorach, mówiąc bardzo dyplomatycznie – mocno niemodnych.

DSC8497Perspektywa „dziury” budżetowej po wyprowadzce ostatnich wynajmujących, zmobilizował właścicieli do podjęcia bardzo szybkich działań w kierunku znalezienia następców. Jednym z tych działań były konsultacje ze Scenami Domowymi.

Podczas pierwszego spotkania, w wyczulonym oku Home Stagera, po zobaczeniu ostro-żółtych ścian w połączeniu z bordowo-niebieskimi zasłonami, czerwonym dywanem i firankami od Babci – pojawił się błysk. To miejsce wręcz wymarzone do zrealizowania klasycznej „home-stagingowej” metamorfozy. Dlaczego klasyczna metamorfoza? Bo zmiany nie będą wielkie ani kosztowne. Bo będą polegały głównie na odświeżeniu ścian i rozjaśnieniu dodatkami jedynego, poza łazienką, pomieszczenia. Nie ma sensu ani często możliwości, wprowadzania gigantycznych zmian na 30-metrowej, umeblowanej już powierzchni.

DSC8610Po inspirujących konsultacjach, u właścicieli pojawił się podobny błysk w oku. Skuszeni niewielką kwotą jaką należy zainwestować w odnowienie mieszkanka – postanowili na własną rękę przeprowadzić szybki remont i dokonać stosownych zakupów zgodnie z naszymi sugestiami.

Jak to z remontami bywa, trwał nieco dłużej. Jednak nie przekroczył czasu ok 2 tygodni. Pan Właściciel – typowa „złota rączka” , który żadnej pracy się nie boi, oraz Pani Właścicielka ze świetnym poczuciem estetyki, stylu i pasjonatka dekorowania mieszkań – bardzo sprawnie uporali się z doprowadzeniem kawalerki do stanu używalności.

W grę wchodziło przemalowanie wszystkich pomieszczeń, likwidacja zbędnych obrazków i przedmiotów, pozbycie się starego fotela i ciężkiego dywanu, drobne naprawy, wymiana niektórych lamp. Na koniec kilka zakupów niezbędnych do aranżacji: świeże kwiaty, delikatne firanki, filiżanki, owoce, jasny dywanik.

Home Staging kawalerki

Efekt naszej współpracy był taki, że aż nie chciało się wychodzić z mieszkanka, a właściciele orzekli, że chyba się tam wprowadzą na nowo 🙂

Zobaczcie galerię „przed i po” i sami oceńcie dlaczego!?

Home Staging w kawalerce

Pełne portfolio tej realizacji w naszej galerii, wraz z dokładnym opisem zmian.

Klient: Joanna i Tomasz

Home Staging: Sylwia Zgórkiewicz i Joanna, właścicielka kawalerki

Remont: Tomasz „Złota Rączka”, właściciel kawalerki

Fotografia: Dominika Dąbrowska, Sceny Domowe

Czas realizacji metamorfozy: 2 tygodnie

Koszt zmian całego mieszkania: 900 zł

Z naszej strony bardzo dziękujemy za tak owocną współpracę i zaangażowanie ze strony Pana Złotej Rączki i Pani Dekoratorki !
Zainteresowanych wynajmem bardzo przytulnej, słonecznej kawalerki blisko centrum Krakowa – odsyłamy do ogłoszenia KLIK i do oglądania na żywo!

A za dni kilka zagości na naszym blogu kolejna metamorfoza – przedstawimy efekty home stagingu w 150m2 mieszkaniu na Olszy! Czekajcie cierpliwie 🙂

UPDATE z dnia 28.06, czyli dzień po publikacji tego artykułu, a 2 dni po umieszczeniu ogłoszenia na portalu Gumtree. MIESZKANIE ZOSTAŁO WYNAJĘTE, w 2 DNI! Ale się cieszymy! A właścicielom gratulujemy ogromnie 🙂
TOP