Klient: Joanna i Tomasz

Historia mieszkania

Kawalerka należąca do Joanny i Tomasza przez lata miała lokatorów. Jednak wiosną okazało się, że obecna lokatorka się wyprowadza i trzeba będzie poszukać nowego mieszkańca. Jak wynająć kawalerkę – szybko i w dobrej cenie?

Mieszkanie to, choć nieduże, to usytuowane jest w nowym bloku na oś. Kurdwanów w Krakowie. Blisko do linii szybkiego tramwaju, więc wydawałoby się, że nowych lokatorów znajdzie szybko.
Zostałyśmy poproszone o zrobienie zdjęć tego mieszkania. Ale… nasz home stager’ski zmysł nie pozwalał nam sfotografować obecnego stanu rzeczy.

Joanna i Tomasz nie byli zdecydowani na zmiany w mieszkaniu, a szczególnie malowanie. Jednak, dni mijały. Lokatorów nie było i tak, zdecydowali, że jednak może coś warto zrobić. Wzięli kilka dni urlopy, posłuchali naszych rad i jak wpadli w wir pracy, to zrobili więcej niż zakładali na początku.
Ale po kolei.

Czas realizacji metamorfozy: 2 tygodnie

Koszt zmian całego mieszkania: 900 zł

Rezultat: kawalerka została wynajęta w 2 dni. Po roku kawalerka znów była do wynajęcia i tym razem wystarczyły 24h, by znalazł się kolejny lokator!

Pełną historię tej kawalerki poznacie też na naszym blogu!

 

Joanna i Tomasz
Dziękujemy!
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Dominiką i Sylwią ze Scen Domowych.
Fachowo wzięły się do pracy, punktując co w mieszkaniu należy koniecznie zmienić. Skorzystaliśmy z doradztwa, wykonawstwo było po naszej stronie.
Zmiany zaproponowane przez Dziewczyny początkowo mnie przeraziły (np. całkowita zmiana koloru ścian w mieszkaniu), bo chcieliśmy remont zrobić raz dwa w jeden weekend, aby nie tracić czasu. Stopniowo nasz opór do zmian topniał i na koniec cieszymy się, że ich posłuchaliśmy ;-)
Mieszkanie po metamorfozie wygląda ślicznie i wynajęło się w 2 dni od ogłoszenia!
Te Dziewczyny znają się na rzeczy, a skorzystanie z ich usług jest naprawdę świetną inwestycją!
Gorąco polecamy!

Co zrobiłyśmy?

Kolory zastosowane w pokoju były bardzo przytłaczające i krzykliwe. Takie połączenia i kontrasty nie wyglądają dobrze zwłaszcza na małych powierzchniach.

  • Przede wszystkim należało przemalować wszystkie ściany na bardziej neutralny kolor i zastąpić kolorowe elementy wyposażenia jak dywan, lampa i zasłony na delikatniejsze i jaśniejsze.
  • Pomieszczenie „nabrało” powierzchni i dodatkowego światła dziennego. Oprócz tego przestawiona została komoda z przejścia do kuchni we wnękę, gdzie lepiej się prezentowała i nie zajmowała przestrzeni salonu.
  • Po drugiej stronie dużego pokoju oprócz żółtych ścian, występowała dodatkowo czerwona…a czerwieni mówimy kategoryczne NIE!
  • Pierwotnie miała zostać przyklejona tam tapeta, ale efekt z beżową ścianą był na tyle dobry, że nie było warto wprowadzać dodatkowych wzorów i kolorów.
  • Do zdjęcia i do prezentacji mieszkania oczywiście nie można zapomnieć o domknięciu szaf i szafek. Bardzo dobrze zawsze prezentują się też świeże kwiaty. Tym bardziej w dość pustym pomieszczeniu przeznaczonym na wynajem.

Rezultat: kawalerka została wynajęta po dwóch dniach!

Home Staging w kawalerce
Home Staging w kawalerce

PRZEDPOKÓJ

Przedpokój - bardzo mały i ciemny. Sporo zyskał dzięki przemalowaniu go na jasny kolor oraz likwidacji nieciekawej, szarej kotary.

Efekt przestrzeni uzyskany tu został również dzięki szerokiemu kadrowi fotograficznego. Widzimy więcej niż tylko ciasny korytarz. Posprzątanie! Zbędne rzeczy na półkach szafy zostały usunięte, ale należy pamiętać, że warto symbolicznie zagospodarowywać puste wnęki i przestrzenie. Tutaj wystarczyło kilka książek.

Na deser lampa: zwykły, mleczny plafon to zawsze lepsze rozwiązanie niż żarówka wisząca u sufitu.

KUCHNIA

Została przemalowana na jasny kolor. Rzucającą się w oczy plastikową rurę wentylacyjną, wymieniono na mniejszą i zgrabniejszą, w kolorze takim, aby zlać się z tłem. W kuchni przede wszystkim zapanował porządek. Usunięty został też wiszący bez potrzeby kabel między kuchnią a pokojem.

Turniejowa_kuchnia

ŁAZIENKA

Łazienka – niczym nie odbiegająca od standardów kawalerek w bloku – malutka i bez pomysłu.

Wystarczyła świetna koncepcja Właścicielki – zastosowanie kolorowego kawałka materiału zasłaniającego brzydką wannę. Starej daty sanitariat zamienia się w ciekawy mebel!
Do tkaniny dopasowana została już reszta dodatków – ręczniki, dozownik na mydło. Zbędna okazała się już stara zasłonka prysznicowa w kolorze niebieskim.

Zyskaliśmy pomieszczenie z charakterem.
Dzięki też dobrze doświetlonemu wnętrzu – kolor płytek nie wygląda nienaturalnie żółto, ale jest zbliżony do rzeczywistej ich kremowej barwy.

TOP