Klient: Pan Piotr

Mieszkanie dwupokojowe, ul. Długa, 15 min spacerem do krakowskiego Rynku

Świetna lokalizacja – ścisłe centrum Krakowa. Bardzo blisko komunikacja miejska, na Rynek Główny dotrzemy spacerkiem a w bliskim sąsiedztwie miejski targ. Turystów, nie tylko weekendowych – nie brakuje. Rezerwacja na dwa miesiące do przodu. No więc co robią Sceny Domowe w tym mieszkaniu?

Pan Piotr, mając tak pożądaną na rynku nieruchomość, chciał z niej “wyciągnąć” jak najwięcej tzn. uzyskać zdecydowanie wyższą niż obecnie cenę za wynajem. Dodatkowo chciałby trafić do innej niż studenci grupy docelowej – rodziny z dziećmi, podróżujące pary?  Poprosił więc nas o pomoc w realizacji swoich planów.

W ogłoszeniu i zdjęciach fotografa, mieszkanie prezentowało się nie najgorzej. Niestety na żywo „czar pryskał”. Zbyt dużo było tu osobistych rzeczy, przedmiotów sugerujących jakby nie do końca właściciel opuścił swoje lokum. Panował też spory nieład stylistyczny. Wiele rzeczy przypadkowych. Sporo było tu pracy właściciela, który otrzymał listę rzeczy do wywiezienia. Z całego mieszkania pozbyliśmy się m.in przestarzałych, wiklinowych “gadżetów”, które psuły wizerunek mieszkania. Dodatkowo właściciel zaplanował cyklinowanie parkietu dzięki czemu z ciemnego, zaniedbanego wnętrza udało się dzięki rozjaśnionej, wypolerowanej podłodze, uzyskać efekt nieruchomości odnowionej, jasnej, przytulnej. To była świetna decyzja!

Mieszkanie, które przygotowałyśmy i następnie sfotografowałyśmy nabrało dzięki naszym zabiegom nowej, lepszej jakości adekwatnej do lokalizacji. Oczywiście z czasem dobrze będzie wykonać kilka poważniejszych prac remontowych, aby zyskać jeszcze bardziej na standardzie mieszkania. Ale póki co home staging dał bardzo ciekawy efekt wizualny i zrobił spore wrażenie na właścicielu jak i turystach.

Czas realizacji home stagingu w tym mieszkaniu: 2 tygodnie (w tym praca właściciela i cyklinowanie podłogi)

Koszt zmian w mieszkaniu: 1000 zł + 2250 zł cyklinowanie podłogi

Oferta na wynajem: przyjazny apartament dla Ciebie

Referencje Klienta i turystów

"... Praca z Dominiką jak i Sylwią to duża przyjemność. To przyjazne dziewczyny, kontakt na wysokim poziomie, jaki chyba rzadko się zdarza. Po prostu traktowanie Siebie jak ludzi :) ... Myślę, że wszystkie te elementy złożyły się po prostu na zaufanie. To chyba najważniejszy aspekt w takiej relacji. (...)
Jestem bardzo zadowolony, z przedstawienia mieszkania w nowym świetle... ba! blasku! /Piotr

Przeczytaj pełne referencje naszego Klienta 
Marta - jedna z turystek
This has to be the best airbnb listing in Cracow! The flat was spacious, nicely furnished (oh, that piano alone), had a great layout. Everything was spotless, just as described and advertised by the photos. And the added benefit of the tiny balcony overlooking the courtyard - great for that first cuppa in the morning.
Home Staging Kraków

SYPIALNIA z antresolą

Usunięcie biurka, starej szafy skutecznie odgraciło pomieszczenie, dało możliwość pokazania przestrzeni pokoju w kamienicy. Było więc pole do popisu do stworzenia komfortowej sypialni dla pary.

Nowa aranżacja łóżka, zakup stolików i lampek nocnych pomógł stworzyć bardzo miłą atmosferę tego miejsca. Tutaj znów obrazki były “porozrzucane” na każdej ze ścian. Stworzyłyśmy z nich nową kompozycje, która zawisła nad łóżkiem.

W pokoju obecna też była pominięta w ogóle w ofercie antresola. Skoro jest - należy ją wykorzystać, pokazać jako dodatkowe miejsce do spania.
Docelowo fajnie byłoby zedrzeć tą ciemną tapetę, ale z racji ograniczonego budżetu postanowiłyśmy zrobić z niej atut :)
Zniknęły stamtąd osobiste rzeczy, pudła, a materac rzucony na podłogę stał się przyjemnym łóżkiem dzięki narzucie i poduchom.

Home Staging Kraków
Home Staging Kraków

KUCHNIA

Kuchnię należało przede wszystkim uporządkować, zminimalizować nadmiar naczyń. Usunąć stare taborety, niepotrzebną szafkę i składowane na niej rzeczy, które nijak mogłyby się przydać wynajmującym mieszkanie. Pamiętajmy, że chcąc sprzedać czy wynająć mieszkanie musimy dać nowym lokatorom przestrzeń by poczuli się komfortowo i swobodnie jak u siebie a nie jak u kogoś! Dlatego nie pozostawiajmy po sobie żadnych śladów, rzeczy prywatnych, które może ktoś kiedyś zabierze.

Home Staging Kraków
Home Staging Kraków

ŁAZIENKA

Łazienka pozostawiała najwięcej do życzenia. Jednak wspólną decyzja doszliśmy do wniosku, że inwestowanie w jej remont podczas kiedy całe mieszkanie wymaga jeszcze wielu prac długoterminowych, nie spowoduje nam ani podwyższenia ceny wynajmu ani zwiększonej ilości klientów. Jedyne co było absolutnie niezbędne to usunięcie niepotrzebnych rzeczy takich jak wiklinowa półeczka, lustro, stary dywanik, pordzewiały koszyk na kosmetyki. Nowa kolorystyka: turkus z bielą dopasowane do szarych płytek.

Home Staging Kraków

Przestawienie sofy pod okno spowodowało, że już nie czujemy się jak w “tramwaju”, a siedząc na sofie mamy pogląd na całe mieszkanie, a nie tylko na ścianę naprzeciwko.
Zlikwidowany został nadmiar obrazków. Pozostawiłyśmy te pasujące kolorystycznie do ciemnych mebli. Wyeksponowany, ładny stół. Starodawny kredens został opróżniony z ogromnej ilości wazonów, pater, kieliszków. Zostały tylko pojedyncze, symboliczne sztuki wykorzystane też w sesji fotograficznej. Aby wyeliminować wrażenie niedopasowanej kolorystycznie sofy, ułożone zostały na niej poduszki z kolorze zasłon. A więc soczysta zieleń zdominowała wnętrze. Powiało wiosną i świeżością.

Home Staging Kraków SCENY DOMOWE
Home Staging Kraków

SALON

TOP