Kameralny domek w Kokotowie

Klient: Pani Agnieszka

Dom 136 m2 wraz z garażem, działka 10a

Szczerze mówiąc w tej małej podkrakowskiej miejscowości, nie spodziewałyśmy się tak uroczego domku. Uroczego to jedno, po drugie bardzo oryginalnego, bo wykonanego zgodnie z autorskim projektem dziadka właścicieli. Drewniany mały domek, położony na obszernej, dobrze zagospodarowanej działce. A dookoła absolutna cisza, ewentualnie szczekające psy.
Wnętrze podobnie zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie. Przemyślana kolorystyka, ciekawe rozwiązania. Niby niewielki metraż, ale sporo światła, przestrzeni i … dobrej energii 🙂 To mogłoby wystarczyć, aby dobrze sprzedać. Mogłoby ale… nasze czujne oczy wypatrzyły elementy, które wymagały bądź naprawy, bądź dokończenia, czy po prostu podkreślenia.

Właściciele wykonali sporo pracy zanim zjawiłyśmy się z aparatem fotograficznym. Sporo odmalowali, usunęli, zutylizowali. Sporo pracy jeszcze przed nimi było w ogródku na wiosnę (realizacja była w styczniu, choć zdjęcia tego nie pokazują 🙂 No to kto chętny na tę nieruchomość?

Czas realizacji home stagingu w tym domu: 3 tygodnie (wraz z pracami remontowymi, które właściciele wykonali sami)

Koszt zmian w tym domu : 1500 zł

Dom został sprzedany w 3 tygodnie od publikacji ogłoszenia z naszymi zdjęciami! 🙂

Agnieszka Skraburska
Bardzo się cieszę ze współpracy z paniami Dominiką i Sylwią ze Scen Domowych. Ich opinia o domu i porady dotyczące aranżacji zmotywowały mnie do zakończenia toczącego się od roku procesu malowania wnętrza domu. Następnie, proste zmiany wprowadzone w życie przez panie Dominikę i Sylwię bardzo zmieniły wygląd domu! Zwiększenie oświetlenia, przesunięcie mebli, nowa narzuta w sypialni i salonie, nowa lampa w gabinecie i obraz w salonie wprowadziły większą harmonię kolorystyczną i sprawiły, że dom stał się przytulny i zwyczajnie ładniejszy. Zdecydowanie ciężej będzie mi się z nim rozstać po przemianie, jaką przeszedł dzięki Scenom Domowym :)

SALON wraz z KUCHNIĄ

zdominowany przez kolor biały, z czerwonymi dodatkami. Trochę tej czerwieni musiałyśmy zabrać, a dodać bardziej naturalnego koloru jakim był brąz. Piękna też była podłoga z naturalnego drewna w tym kolorze, więc należało ten atut podkreślić. Sofa nie należała do najmłodszych ale przykryta nowa kapa nabrała nowego życia. Ponieważ zrobiło się już zbyt biało /kanapa, ściana/ nad wypoczynkiem zawisł obrazek łączący w sobie wszystkie kolory tego wnętrza. Lubimy zakupy, które okazują się strzałem w dziesiątkę tak jak ten plakat :) W tych pomieszczeniach dorzuciłyśmy kilka świeżych i sztucznych kwiatów, poduszek, które właścicielka wyciągnęła z szafy oraz naturalnie kilka pysznych ciasteczek na stolik kawowy.

Home Staging Kraków Sceny Domowe
Home Staging Kraków Sceny Domowe
Home Staging Kraków Sceny Domowe

GABINET

Na tym poziomie domku należało zająć się jeszcze GABINETEM oraz ŁAZIENKĄ. W tym pierwszym przytłaczały stare meble, brudne ściany, nieciekawe obrazki. Właściciele sami odmalowali to jak i inne pomieszczenia, wymagające odświeżenia. Pozbyli się jednego regały oraz starego biurka. Zamiast niego wstawiliśmy tutaj maszynę do szycia, która może pełnić rolę stolika pod laptopa. Ku naszej uciesze w tym tajemniczym pokoju znalazłyśmy fajne rekwizyty muzyczne, które dopełniły naszą fotografowaną scenę w efekcie końcowym pracy.

Home Staging Kraków Sceny Domowe

ŁAZIENKA

Łazienka natomiast nabrała blasku już po jej odmalowaniu. Dokupiłyśmy elementy, na których zakup zawsze brakowało właścicielom czasu, a które aż się prosiły, aby tu “zamieszkać”; wiklinowy kosz na bieliznę zamiast plastikowego, kwiatki w ozdobnych osłonkach, akcesoria obok umywalki. Oczywiście przed sesją musiał zniknąć bałagan, nadmiar kosmetyków i wanienka dla dzieci.

Home Staging Kraków Sceny Domowe
Home Staging Kraków Sceny Domowe

SYPIALNIE

Góra domku zdecydowanie jakby mniejsza. Tutaj do zaaranżowania miałyśmy SYPIALNIĘ i POKÓJ CHŁOPCA. Sypialnia w bardzo przyjemnych kolorach, nie wymagała odmalowania. Brakowało jej adekwatnej oprawy łóżka. Zamiast za małej kapy i starych poszewek zjawiły się tutaj dopasowana narzuta oraz jak to w naszych sypialnianych realizacjach bywa - masa kolorowych poduch. Pokój dziecka wiązał się z delikatnym przemeblowaniem, usunięciem części zabawek i zbędnych bibelotów. W takich pokojach jak ten, sporo czasu poświęcamy na odnalezienie wśród dżungli dziecięcych skarbów kilku lub nawet jednej zabawki wartej wyeksponowania w fotografowanej przestrzeni.

Home Staging Kraków Sceny Domowe
Home Staging Kraków Sceny Domowe
Home Staging Kraków Sceny Domowe
Home Staging Kraków Sceny Domowe
TOP