Mieszkanie ul. Wiarusa

Klient: Pani Elżbieta

Mieszkanie 62m2 w Zielonkach

Ta realizacja home stagingowa od samego początku było dla nas wielkim wyzwaniem. Już w trakcie pierwszych rozmów, właścicielka uprzedziła nas, że dawno w tym mieszkaniu nie była. Pani Elżbieta mieszka za granicą, a mieszkanie od kilku lat wynajmuje właścicielowi firmy budowlanej, który ulokował w mieszkaniu swoich pracowników.

O ile sprzedaż mieszkania, można zrobić na odległość (poprzez odpowiednie upoważnienia i sprytnego pośrednika nieruchomości, który wie jak sprzedać mieszkanie), o tyle przygotowanie do sprzedaży jest raczej nierealne. A w mieszkaniu potrzebne były generalne porządki, których podjęłyśmy się my 🙂

Ze strony klientki wymagało to z pewnością dużego zaufania, by nam, zupełnie obcym osobom, przekazać klucze, przelać pieniądze i „uwierzyć” na słowo, że prace trwają. Na bieżąco relacjonowałyśmy przebieg prac, a Panią Elżbietę poznałyśmy osobiście dopiero kilka dni temu. Odwiedziła Kraków, zaprosiła nas na kawę, w trakcie której usłyszałyśmy wiele miłych słów i specjalne londyńskie czekoladki jako gratis do podziękowań 🙂

Równolegle do rozmów z Panią Elżbietą, prowadziłyśmy konsultacje w sprawie dwóch innych realizacji – tym razem, z właścicielami mieszkającymi w Hiszpanii i w Austrii. Ale to już temat na kolejny wpis i kolejną realizację, wkrótce na naszym blogu!

Zatem jeśli mieszkasz za granicą, a masz w Krakowie mieszkanie do sprzedania/wynajęcia – śmiało możesz powierzyć nam całość prac!

Czas realizacji home stagingu w tym mieszkaniu: 3 tygodnie (wraz z pracami remontowymi)

Koszt zmian: 9000 zł

Jak zatem wyglądał home staging tego mieszkania? Zobaczcie sami!

Elżbieta Starczyńska
Chciałam Serdecznie Podziękować Pani Dominice i Sylwii za okazaną pomoc w przygotowaniu mojego mieszkania.
Kompetencja, profesjonalizm i świetna komunikacja sprawiły ze współpraca z paniami była wielką przyjemnością! Chciałabym dodać, że korzystałam z usług pozostając poza granicą Polski i wszystkie detale były uzgadniane telefonicznie i przez internet. Po 3 tygodniach prac zobaczyłam na żywo efekt końcowy, który przerósł moje oczekiwania!
Szczerze mogę polecić “Sceny Domowe” każdej osobie, która ceni sobie wysoką jakość pracy, przystępną cenę jak i również miłą atmosferę!
Dziękuję ślicznie jeszcze raz.

Pierwsza wizyta

Nasz pierwszy kontakt z trzypokojowym mieszkaniem na obrzeżach Krakowa był nie lada przeżyciem. Naszym oczom ukazała się nieruchomość zdewastowana, od miesięcy niesprzątana, gdzie najbardziej widocznymi elementami wyposażenia wnętrz były prycze (!) oraz puszki po piwie... Nie trudno było odgadnąć, kto wynajmował w ostatnim czasie mieszkanie. Jasne było również, że po tym kimś należy bardzo porządnie posprzątać i doprowadzić mieszkanie do stanu “do użycia”.

przed home stagingiem
przed home stagingiem
jak sprzedać mieszkanie

Niezbędny remont

Pierwsze prace dotyczyły oczywiście odmalowania całego mieszkania i naprawienia wszystkich usterek. A tych nazbierało się sporo - niedziałający podgrzewacz wody w kuchni, zepsuta lodówka, odklejająca się listwa przypodłogowa, zepsute płytki na tarasie itp. Kolor - biel złamana bardzo delikatnym odcieniem żółtym, by rozjaśnić dodatkowo mieszkanie. Ten odcień dodał “światła” i przestrzeni temu wnętrzu.

Home Staging Kraków Sceny Domowe

SALON

Home Staging Kraków Sceny Domowe

ŁAZIENKA

Jasno sprecyzowane funkcje pomieszczeń

Prace koncepcyjne natomiast rozpoczęłyśmy od ustalenia funkcji pomieszczeń. Z racji tego, że na 62 m2 zamieszkiwało 8 osób, to każdy kawałek podłogi był wykorzystywany jako potencjalne miejsce do spania. Stąd taka ilość łóżek piętrowych, polowych i innych. Wróciłyśmy do pokazania pierwotnie tu panującego układu czyli salon z kuchnią, pokój dzieci, sypialnia i druga sypialnia lub też drugi pokój dziecka. Pierwszym krokiem do nowych aranżacji była utylizacja zepsutych mebli, starych lamp. Ukazała nam się przestrzeń ciekawa i w końcu godna zainteresowania. Ponieważ po pozbyciu się właściwie wszystkiego nieruchomość stanowiły puste ściany, należało dokonać zakupów podstawowych mebli służących do pokazania funkcji pokoi. A więc fotele, stoliki, materace. Do tych wielkogabarytowych rzeczy dopasowywałyśmy tekstylia, oświetlenie, dodatki.

Home Staging Kraków Sceny Domowe

POKÓJ 1

Home Staging Kraków Sceny Domowe

POKÓJ 2

Spójność kolorystyczna

Kolorystyka salonu w bardzo ciekawy sposób zgrała się z malinową sypialnią. Pozostałe pokoje zostały utrzymane w szarościach i barwach żółtych. Z tym, że pokój dziecka oczywiście nabrał też innych weselszych kolorów przez dorzucenie tam zabawek i obrazków. Stylizacja do sesji była równie kolorowa, nawiązująca do malin i czereśni w dosłownym znaczeniu :) W końcu za oknem lato w pełni, więc pokażmy to słońce i optymizm również w mieszkaniu.

Home Staging Kraków Sceny Domowe

SYPIALNIA

Zaskakujący efekt. Efekt WOW :)

Nieskromnie rzecz ujmując mieszkanie zmieniło się nie do poznania. Przeszło totalną metamorfozę, z której jesteśmy bardzo dumne. Z obskurnego lokum przypominającego nie bez przesady więzienne cele - została stworzona wizja przestronnego, przytulnego i komfortowego mieszkania dla rodziny. Mieszkanie wkrótce trafi do sprzedaży.

Home Staging Kraków Sceny Domowe
TOP