Klient: Pani Paulina z mężem

Mieszkanie dwupokojowe, 54m2, krakowskie Bronowice

Powiększająca się rodzina to moment kiedy często podejmujemy decyzję o zmianie mieszkania. Nasi klienci wiedzieli, że w ich 54 m2 mieszkaniu nie będzie miejsca dla nowego członka rodziny. Właściciele postanowili jak najszybciej sprzedać aktualne mieszkanie, aby móc kupić większe. Na tą życiową zmianę mają niespełna 7 miesięcy!
Mieszkanie zastałyśmy częściowo odmalowane. Kuchnia i salon wymagały jednak odświeżenia. Zdecydowałyśmy, że główną metamorfozę przejdzie salon jako centralne miejsce tego mieszkania. Zwłaszcza, że w tym samym pomieszczeniu klienci urządzili sobie też sypialnię. Z uwagi na to, że nasza ekipa zajmowała się odświeżaniem innego mieszkania, klienci zdecydowali się sami zaangażować w odmalowanie salonu – my doradziłyśmy z kolorystyką.
Po odmalowaniu dostałyśmy klucze do mieszkania, a cała rodzina pojechała na wakacje i wróciła “na gotowe”.

Klienci postanowili w pierwszej kolejności spróbować sami sprzedać mieszkanie. Ustalili kwotę jaka ich interesuje, nie zrażając się tym, że zdaniem pośredników nieruchomości była zawyżona. Z jakim rezultatem? Już kilka dni po ogłoszeniu mieszkania pojawiło się dwóch bardzo zdecydowanych kupców, którzy licytowali cenę! Właścicielom nie pozostało nic innego jak wybrać sobie nowego właściciela 🙂 Czas oczekiwania zaskoczył ich tak bardzo, że nie za bardzo wiedzieli gdzie się przeprowadzić… to taki “efekt uboczny” działania Scen Domowych 🙂

Czy home staging działa? Odpowiedzią jest fakt, że w tym samym czasie piętro wyżej sąsiad właścicieli sprzedawał identyczne mieszkanie. Bezskutecznie.

Czas realizacji home stagingu w tym mieszkaniu: 2 tygodnie

Koszt zmian w mieszkaniu: 1700 zł

Czas sprzedaży: 2 tygodnie, w cenie ofertowej!

Paulina i Paweł
Gdyby każdy wykonywał swoją pracę z takim zaangażowaniem i profesjonalizmem jak Sceny Domowe, to świat wyglądałby tak pięknie jak na zdjęciach naszego mieszkania po HS:) Powierzyliśmy Paniom mieszkanie podczas naszej nieobecności i z zachwytem wróciliśmy do odmienionego wnętrza:) Do Scen Domowych można mieć pełne zaufanie!

Salon z sypialnią

Salon w ostro żółtym kolorze, z ciężkimi obrazami, wieloma fotografiami rodzinnymi, nieładem kolorystycznym. Do tego zbyt dużo doniczek z kwiatkami i wiklinowych kwietników. Cel - zneutrealizowanie kolorów, rozjaśnienie ciemnego wnętrza, odpersonalizowanie. Ze ścian zniknęły praktycznie wszystkie obrazy. Ich ciemne ramy bardzo przytłaczały wnętrze. Zdjęcia rodzinne zastąpione zostały kolorowymi obrazkami. Bardzo zależało nam aby zmienić wrażenie nienowoczesnego, zagraconego miejsca. Oferta miała być skierowana przede wszystkim do młodych małżeństw. Wymianie uległa więc stara, lekko zniszczona ława o zniknęły koronkowe serwety. Okno otrzymało nową, romantyczną i spokojniejszą oprawę. Wcześniej wisiały tu tylko zbyt krótkie wzorzyste firany oraz czerwone (!) rolety. Rolety zniknęły. W oknie zawisły delikatne firany oraz beżowe, kryjące zasłony. Cały ten zestaw miał się komponować z wystrojem części sypialnianej, który właśnie utrzymany był w beżach i bielach. Takie też było łóżko. Pozostawiłyśmy bardzo ciekawą narzutę w kolorze ecru. Dokupiłyśmy oryginalne poduszki nieco w stylu rustykalnym. Wiedziałyśmy, że z pewnością przypadną do gusty właścicielce.
Pozostałe zmiany w części wypoczynkowej to wyczyszczenie tapicerki kanapy, likwidacja czerwonego pledu, likwidacja dywanu. Ta część też pozostała utrzymana w jasnych barwach tyle, że z mocnymi pomarańczowymi akcentami. Sama wymiana starego obrazu na fotografie Audrey Hapburn spowodowała już zupełnie inny odbiór tego pokoju. Do tego świeże kwiaty. Efekt - klient kupujący mieszkanie był oczarowany właśnie salonem, kupił go “w całości” chwaląc właścicielkę za tak przyjemne urządzenie go :)

Home Staging Kraków
Home Staging Kraków
Home Staging Kraków

Kuchnia z jadalnią

Miejscami wymagająca odmalowania. Tutaj też właściciele wzięli pędzle w dłoń i poprawili kondycje ścian. Kuchnia właśnie bardzo nowoczesna więc po zmianie salonu - mieszkanie zyskało na spójności. Ogromnym jej atutem był sam metraż i miejsce na jadalnię. Z tym, że to ostatnie mocno przytłoczone przez starą i zniszczoną sofę. Właściciele tylko czekali na sygnał aby się jej pozbyć. Bez niej dopiero zrobiło się dużo miejsca. Na tyle dużo aby swobodnie pomieścić stół z krzesłami. Wraz z kanapą na śmietniku wylądował też dywan kuchenny. Dopasowałyśmy kolorystycznie naczynia, osłonki na kwiaty. Na stole zagościły ciastka i inne dobre rzeczy dobrane specjalnie do sesji zdjęciowej.

Home Staging Kraków
Home Staging Kraków
Home Staging Kraków

Pokój dziewczynek

W tym miejscu ściany były odświeżone na miły, beżowy kolor. Uporządkować należało zabawki oraz pościelić w odpowiedni sposób piętrowe łóżko. Zamieszkały na nim kolorystycznie dopasowane poduchy oraz symboliczne pluszaki. Staromodna lampa wg nas kłóciła się zbytnio z funkcja pokoju więc zamiast niej zawisła tu papierowa kula. Część przedmiotów oczywiście zniknęła do sesji. Dość mały pokoik musiał pomieścić królestwo dwóch księżniczek więc oczywistym było, że nie wszystkie te przedmioty muszą być widoczne na zdjęciach.

Home Staging Kraków

Łazienka

W łazience przede wszystkim zrobiłyśmy….porządek. Miejsce do prasowania musiało zniknąć, podwieszane pranie tak samo. Wprowadziłyśmy ład jeśli chodzi o kolory ręczników gdyż panował w tej kwestii mały chaos. Drobne zmiany jak zmiana osłonki kwiatka na parapecie, dodanie świeczek, usunięcie ogromnej ilości kosmetyków - spowodowały, że wyraźnie widać atuty tego miejsca - że jest to pomieszczenie przestronne, wygodne i funkcjonalne. Poprzez podciągnięcie niezbyt ciekawych żaluzji w oknie - wpuściłyśmy tu też nieco naturalnego światła.

Home Staging Kraków

Korytarz

Porządek i minimalistyczna realizacja z rzeczy znalezionych w mieszkaniu.

Home Staging Kraków

Balkon

I on zasłużył na generalne porządki :)

Home Staging Kraków
TOP