Klient: Pani Urszula

Są sytuacje w naszym życiu, które zmuszają nas do podjęcia szybkich decyzji i zmian. Tak też było z Panią Urszulą, która chcąc zmienić miejsce zamieszkania, postanowiła szybko sprzedać nieruchomość. Kawalerka do tej pory była wynajmowana lub stanowiła “bazę noclegową” dla znajomych czy rodziny przyjeżdżających do Krakowa. Z racji tego, że mieszkanie było dawno nie zamieszkane, nie martwiłyśmy się ilością zbędnych rzeczy do utylizacji oraz generalnymi porządkami. Skupiłyśmy się na tym, aby mieszkanie, które było bez wyrazu i nieco staroświeckie – ożywić i unowocześnić.

Czas realizacji home stagingu kawalerki: 2 tygodnie

Koszt zmian całej kawalerki: 3000 zł

Mieszkanie zostało sprzedane!

Co zrobiłyśmy z tym pokojem?

Pokój nas nie zachwycił: przybrudzone ściany, źle powieszone zasłony i firanki, stary żyrandol i kanapa o szaro-burej tapicerce. A na środku stół, który zabierał sporo miejsca.

  • Koniecznie trzeba było wprowadzić dodatkowy kolor i zrobić przemeblowanie
  • Z racji istniejących szarych firan - zdecydowałyśmy się na dopasowanie do nich fioletowych dodatków.
  • Właścicielka okazało się dysponowała narzutą o neutralnym kolorze, którą przykryłyśmy sofę.
  • Do tego odświeżenie koloru ścian i wymiana lampy.

Rezultat: Fajny jasny pokój, z którego z pewnością nie chce się uciekać…

home staging kawalerki
home staging w kawalerce
home staging w kawalerce

ŁAZIENKA

Malutka łazienka była w bardzo dobrym stanie i wystarczyło ją gruntownie posprzątać. Ożywiłyśmy ją dodatkami w kolorze zielonym. Całkiem mdłe płytki nabrały wyrazu.

home staging łazienki

KUCHNIA

Rewolucje home stagingowe w tym mieszkaniu na Woli Duchackiej zaczęłyśmy od kuchni. To w niej spędzamy sporo czasu i nie można jej zignorować.

W małej kuchni przytłaczał wielki drewniany karnisz i zasłona. A za oknem dość ładny widok, więc po co go aż tak zasłaniać? Wymieniłyśmy oprawę okna na delikatną zazdrostkę, odświeżyłyśmy kolor ścian, wstawiłyśmy rośliny i kolorowe dodatki. Konieczne do wymiany były krzesła z “innej epoki”. A na ścianie powiesiłyśmy dwa obrazki, z fotografiami kawy – naszego autorstwa

Home staging w Krakowie

Detal ma znaczenie

PRZEDPOKÓJ

Stojąca w przedpokoju komoda była bardzo porządnym i ciekawym meblem. Wystarczyło tylko wymienić stare i nie nadające się do renowacji lustro na bardziej współczesne. Do tego przykręcić trzy symboliczne wieszaczki,aby podkreślić funkcję pomieszczenia oraz wymienić starą, nieciekawą wycieraczkę.

home staging przedpokoju

LOGGIA

Zupełnie zapomniane i pominięte w ofercie pomieszczenie należało reaktywować i podkreślić jego istnienie. Przecież taki kącik z widokiem na zieloną część osiedla to bardzo przyjemny azyl do poczytania książki czy wypicia porannej kawy. Ponieważ mieszkanie jest puste nie było sensu wprowadzać do niego żywych roślin i kwiatów, ale docelowo widzimy tam namiastkę ogródka.

home staging
TOP