Mieszkanie 63m2, ul. Józefowska, Katowice

Biuro Freedom Nieruchomości Katowice poprosiło nas o pomoc w przygotowaniu 3-pokojowego mieszkania w Katowicach. Po dokładnym przeanalizowaniu zdjęć i opisów mieszkania wiedziałyśmy, że nie potrzebuje ono drastycznej metamorfozy, jedynie stylistycznego “ugładzenia”, posprzątania i dobrej fotografii wydobywającej atuty tego lokum.

Z zakupionymi akcesoriami przybyłyśmy do mieszkania już wstępnie przygotowanego zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami. Dominik Stodolny zajmujący się sprzedażą tej nieruchomości zaangażował się odpowiednio wcześniej w prace, które należało wspólnie z właścicielami wykonać, aby zaoszczędzić czasu na dodatkowe wizyty u klientów. Drogą mailową uzgodniliśmy więc kwestie przestawiania mebli i zmiany firanek oraz dogadaliśmy, które z potrzebnych dodatków mają właściciele w domu, a które należy dokupić.

Ta realizacja to kolejny przykład na to, że za pomocą technik Home Stagingowych MOŻNA  w tani i szybki sposób przygotować nieruchomość do sprzedaży.  Teraz wszystko w rękach ekipy z Freedom Katowice! Liczymy po cichu na sukces sprzedażowy podobny do tego  w Zabrzu.

Czas realizacji home stagingu tego mieszkania: 1 dzień plus konsultacje mailowe

Koszt zmian całego mieszkania: 150 zł

 

SALON

W salonie dołożona została druga część narożnika, który stał w małym pokoju i okropnie go zagracał. Dosunięto do niego stolik kawowy. Wraz z właścicielami zwinęliśmy wielki dywan, który mimo, że w jasnym kolorze, wizualnie zabierał sporo przestrzeni. W ten sposób powstała ciekawa, zamknięta kompozycja i wygodne miejsce do wypoczynku. Co zaznaczone zostało pyszną /prawdziwą!/ kawą i rogalikami. Aż chce się rozsiąść na sofie! Odmieniona została też nieco oprawa okna. Wcześniejsze firanki były nieciekawie upięte i odsłaniały drzwi balkonowe. Nowe, jednolite, białe firany rozciągnięte na całej szerokości okna dodały pomieszczeniu elegancji i stylu. W salonie też na nowo został wstawiony stół jadalniany, bo było tu dla niego znacznie więcej miejsca niż w kuchni. Kaskadowo ułożone na ścianie obrazki nie wyglądały ciekawie więc pozostawiłyśmy jeden symboliczny. Reszta powędrowała na komodę, gdzie zdecydowanie lepiej wyglądała i nie ginęła na dużej ścianie.

Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice

Kuchnia utrzymana w bardzo przyjemnych barwach nie potrzebowała niczego oprócz sprzątnięcia wiklinowych koszy i kilku rzeczy z blatów. Aby nie było zbyt sterylnie oczywiście pojawiły się świeże owoce.
W małych pokojach należało “ogarnąć” zabawki, choć dla posiadających dzieci wiadomo, że to stan chwilowy… aczkolwiek naprawdę warto to robić przed każdą wizytą klienta, a nie tylko do zdjęć. Pamiętajmy, że klient kupuje oprócz mieszkania dany styl życia a z bałaganem nikt nie chciałby się utożsamiać. Z jednego z pokoi usunięta została wyżej wspomniana kanapa będąca częścią salonowego narożnika. Nowy układ kolorowych zasłon spowodował wyeksponowanie okna a nie jego przysłonięcie. Podobny efekt uzyskałyśmy w drugim pokoju ściągając do góry rolety. Ogromne znaczenie miała pora dnia. Jasność i zieleń za oknem robi dużo lepsze wrażenia niż przenikająca do mieszkania przez okno ciemność wieczoru, tak jak było to ujęte we wcześniejszych zdjęciach właścicieli.

Na deser został korytarz i łazienka. Z wnęk przedpokoju wyjęłyśmy nadmiar bibelotów zostawiając tylko te kolorystycznie dopasowane. Tradycyjna wystawa kosmetyków i przegląd perfum w łazience musiał zostać usunięta. A sztuczny kwiatek - niby nic ale zawsze dobrze komponuje się w łazienkach, bo soczysta zieleń fajnie wygląda na tle śnieżnobiałego wyposażenia.

Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
Home Staging Katowice
TOP